«Із Запорізької області починається згуртованість країни», - голова облради Олена Жук

Запорізька обласна рада однією з перших підтримала пріоритет  «Згуртована країна».

Сьогодні за участі керівників і депутатів Запорізької обласної ради, експертів, лідерів громад, представників громадських інституцій пройшов «круглий стіл» «Соціальна згуртованість та єдність в Стратегії регіонального розвитку Запорізької області – 2027: наступні кроки». В онлайн-форматі до його роботи долучились близько 90 учасників.

- Запорізька область є прифронтовою. Тому для нас дуже важливий баланс ідентичностей. Адже в Запорізькій області – 67 громад, 130 національностей і народностей. Всі ми повинні бути в єдиній команді. Тому Запорізька обласна рада виступає платформою для об’єднання інтелектуального ресурсу і практичних інструментів, якими володіють менеджери громад, інститути громадського суспільства, науковці, експерти, депутати Запорізької облради, - зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Концепцію пріоритету «Згуртована країна» і перші кроки з його реалізації презентували заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло, співзасновники Національної платформи “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію” Юлія Тищенко, Володимир Лупацій та Олег Саакян. Вони відзначили, що саме Запорізька область проявила лідерство і ініціативу в реалізації пріоритету «Згуртована країна» і сьогоднішній захід – додаткове підтвердження згуртованості регіональних еліт.   

Так, свої візії, як згуртувати громади, райони, область і країну представили перший заступник голови Запорізької облради Людмила Любім, депутати Запорізької обласної ради Маргарита Трипольська, яка виступила модератором «круглого столу», Оксана Бугайчук, Ірина Лех, Віталій Пасєвін, Олександр Передерій, Олександр Білий, Дмитро Майстро, Аскад Ашурбеков, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, голови громад Сергій Каліман, Юрій Коноваленко, Олександр Правосуд.   

- Громади Запорізької області мають різні можливості, різні ресурси і різні підходи до формування інфраструктурної, релігійної, мовної політики тощо. В цьому ми переконались, відвідавши з колегами всі 5 новоутворених райони. Тому нам вкрай необхідний спільний майданчик і спільна ідея, яка дозволяла б разом протистояти викликам і разом долати кризові ситуації, - зазначила перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім.

За пропозицією голови Запорізької обласної ради Олени Жук, до 28 квітня цього року має бути сформований персональний склад координаційної робочої групи, члени якої вноситимуть пропозиції до Стратегії регіонального розвитку Запорізької області до 2027 року з урахуванням адміністративно-територіальної реформи і з акцентом на пріоритеті «Згуртована країна». 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради    

 

 

 

 

Дата публікації: 
09.04.2021