Громадяни Запорізької області можуть реалізувати право на безоплатну правову допомогу

Сьогодні відбулась публічна презентація результатів діяльності центрів правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях. Запорізька обласна рада вже не один рік співпрацює з центром.

Відповідно до своїх повноважень, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує участь захисника під час здійснення досудового розслідування та судового провадження, у випадках затримання особи, застосування до неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення та забезпечує захист особи, засудженої до покарання у вигляді позбавлення волі. Підзахисні центру – соціально незахищені верстви населення.

З 5 місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги, 3 надають допомогу мешканцям   Запорізької області: Запорізький місцевий центр (має 4 бюро), Бердянський (5 бюро) та Мелітопольський (8 бюро). Протягом минулого року ними було надано близько 45 тисяч правових консультацій, а це – допомога 2,5 тисячам осіб. З центром співпрацює 300 адвокатів з цивільних та кримінальних справ.

Директор Донецького та Запорізького центру Павло Наливайко під час презентації окреслив головні здобутки та позитивні результати діяльності юристів та адвокатів, які надають правову допомогу. Найголовніші з них: 22 виправдувальні вироки, 11 випадків зміни правової кваліфікації, 657 випадків призначення найменш суворого покарання та 1667 – призначення мінімального строку та інше.

Він також представив  ряд проєктів, які зараз функціонують та будуть працювати і у 2021 році: «Волонтер БПД», «Відновне правосуддя» та мобільний додаток центру, яким громадяни можуть скористатися у будь-якій життєвій ситуації, просто завантаживши його на свій мобільний пристрій.

Під час презентації присутні почули реальні  історії  людей, які скористалися правою допомогою.

- Я бачу цифри, а цифри – річ уперта. Проте ми не маємо забувати, що за кожним юридичним випадком стоїть чиєсь життя, чиясь родина, чиясь врятована доля та майбутнє. Кожен з нас, не зважаючи, яку посаду він зараз обіймає, має працювати задля людей. Тож, сподіваюся на плідну співпрацю. Бажаю вам результативної роботи та справедливих вироків, - зазначив керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко під час вітального слова. Від імені Запорізької обласної ради він запросив фахівців центру на зустріч голів ОТГ з керівництвом ради, яке буде присвячене проблемним питанням реформування й розвитку громад.

До відома: отримати безоплатну правову допомогу можна  за єдиним цілодобовим номером контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
23.02.2021