Ефективність використання та пошук резервів: обласна рада опрацьовує питання реалізації регіонального бюджету

Сьогодні відбулося чергове засідання Координаційно-дорадчої ради з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області при голові Запорізької обласної ради.

У засіданні взяли участь голова Запорізької обласної ради Олена Жук, заступники голови облради  Владислав Куценко та  Геннадій Фукс, депутати Віталій Пасєвін, Вячеслав Колесников, Елліна Позднякова-Кирбят’єва, Олександр Білий та Павло Тімофєєв, які приєдналися до наради в режимі онлайн, керівники комунальних закладів та установ, представники структурних підрозділів апарату обласної ради.

До порядку денного були внесенні питання, що стосуються забезпечення функціонування підприємств, установ та закладів у зоні відповідальності обласної ради. Зокрема, щодо внесення змін до їх штатних розкладів та кошторисів.

Члени координаційно-дорадчої ради детально розглянули питання реалізації бюджету поточного року у розрізі комунальної власності. Особливо ретельно аналізувалися статті витрат, за якими постали питання щодо доцільності та ефективності використання бюджетних коштів.

Як зазначила під час засідання голова Запорізької обласної ради Олена Жук, ефективність використання, економія та пошук резервів є запорукою забезпечення сталої роботи обласних комунальних підприємств та закладів в умовах обмеженого бюджету.

До прикладу, обласна рада активно працює над залученням коштів міжнародних партнерів для реалізації численних проєктів, в тому числі спрямованих на підтримку закладів освіти та медицини. Серед масштабних проєктів, які вдалося реалізувати під час широкомасштабної війни, – реконструкція системи опалення та вентиляції в школі-інтернаті №1 Запорізької обласної ради. Її вдалося провести завдяки співпраці з Запорізькою обласною організацією Червоного Хреста України. Це 5,3 млн грн позабюджетних коштів, залучених на вкрай необхідний ремонт. Збільшення кошторису закладу на цю суму сьогодні було затверджено координаційно-дорадчою радою.

– Це один з наймасштабніших благодійних проєктів, які нам вдалося втілити в життя завдяки обласному Червоному Хресту. За що я дуже вдячна нашим партнерам. Це позитивний приклад ефективного співробітництва, на який необхідно рівнятися й іншим комунальним закладам та підприємствам, – зазначила Олена Жук.

Низку питань, що стосуються реалізації бюджету у системі охорони здоров’я, члени коордради перенесли на наступне засідання для більш детального опрацювання.
По ухвалених питаннях будуть сформовані рекомендації та пропозиції для обласної військової адміністрації, яка згідно з законом під час воєнного стану має повноваження щодо формування та внесення змін до бюджету області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
15.03.2023