До 1 вересня готові!

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук разом з депутатами облради відвідала КЗ «Загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг», де напередодні нового навчального року поспілкувалася з педагогами.

Вчителі школи-інтернату мають багаторічний успішний досвід у роботі з особливими учнями, які  потребують психологічної та фізичної реабілітації, корекції розвитку й особливих підходів в освоєнні шкільної програми. Як розповіла директор закладу Ірина Кочкіна, сьогодні в інтернаті здобувають освіту 175 дітей, і це менше ніж у попередні роки, адже впровадження інклюзивного навчання дозволяє діткам з особливими освітніми потребами та їх батькам обирати звичайну школу. Та в деяких випадках без допомоги досвідчених фахівців і педагогів, які працюють за особливими методиками, не обійтися. Приміром, учні з таким діагнозом як розлад аутистичного спектру. Декілька років тому «Оберіг» прийняв перших шість учнів-аутистів, а сьогодні тут вже набрали декілька молодших класів та діляться позитивними результатами у соціальній адаптації та навчанні своїх особливих школярів.

Олена Жук та депутати  оглянули навчальні кабінети, облаштовані за вимогами НУШ, кімнати для відпочинку й творчого розвитку, ознайомилися із матеріально-технічним забезпеченням закладу. Вже декілька років на ремонт чекає шкільна спортивна зала - свого часу коштом обласного бюджету навіть підготували проєкт її реконструкції, - та питання фінансування поки що залишається відкритим.

-Стан, у якому знаходиться шкільна спортивна зала, вже перебуває на межі з аварійним – побачили на власні очі. Та лише обласним бюджетом тут не обійтись, тож  разом з депутатами будемо шукати альтернативні джерела фінансування, приміром, державний фонд регіонального розвитку, - прокоментувала голова обласної ради Олена Жук. – Школа має розвиватися і я дуже вдячна вчителям за їх досягнення, щирість та самовідданість, із якою вони працюють заради своїх учнів.

Відвідувачів приємно вразила одна деталь - кількість молодих педагогів, що працюють у школі-інтернаті. Як поділилася директор «Оберегу», вчителі постійно підвищують кваліфікацію, вивчають нові напрацювання й досягнення колег, отримують додаткову профільну освіту та й  підтримка молодих фахівців теж в пріоритеті навчального закладу.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

Дата публікації: 
26.08.2021