Для українців за кордоном спростять оформлення документів

Закордонні дипломатичні установи України тепер зможуть користуватися Державним реєстром актів цивільного стану громадян.

Як пояснюють у Кабінеті Міністрів України, це дасть їм можливість проводити держреєстрацію актів цивільного стану, вносити зміни до актових записів цивільного стану, поновлювати й анульовувати їх.

Відповідне рішення ухвалено 24 січня на засіданні Уряду.

Також закордонні дипломатичні установи зможуть повторно видавати свідоцтва про держреєстрацію та витяги з Реєстру. Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія.

Ця ініціатива була розроблена на виконання рішень Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з тимчасово окупованих територій та третіх країн.

Таким чином, українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання в закордонних дипломатичних установах України.

Закордонні дипломатичні установи, які здійснюватимуть надання послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану з використанням Реєстру, будуть визначені Міністерством закордонних справ.

Прийняте рішення набуде чинності через 10 днів після його опублікування.

Джерело: прес-служба Кабінету Міністрів України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
25.01.2023