Депутати Запорізької облради значно зміцнили ресурсні можливості медичних закладів області в боротьбі з COVID-19

6-та позачергова сесія Запорізької облради побила кілька рекордів: всі питання порядку денного депутати розглянули впродовж 40 хвилин. На засіданні були присутні 71 з 84 депутатів.

Перед початком роботи сесії було оголошено про заміщення депутата Олександра Галіціна, який помер цього літа. Замість нього депутатом обласної ради стала Ірина Півень. 

Більшість питань стосувались перерозподілу коштів обласного бюджету і субвенцій на користь 24-х закладів охорони здоров’я I і II хвилі для лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Загалом, на підтримку медичних закладів виділили 14,4 млн грн. В тому числі:

11,3 млн грн – для забезпечення медичним обладнанням (інфузомати та кисневі концентратори), а також витратними матеріалами для ШВЛ закладів охорони здоров’я I і II хвилі;

2,8 млн грн – для виплати заробітних плат, доплат та надбавок для працівників закладів охорони здоров’я II хвилі;

240 тис грн – для виготовлення проєктно-кошторисної документації додаткового ліжкового фонду для закладів охорони здоров’я I і II хвилі

Депутати також перерозподілили 6,6 млн грн субвенції з Державного бюджету на закупівлю експрес-тестів для діагностики COVID – 19.

КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» отримала офіційний дозвіл Запорізької обласної ради на використання  52 млн грн державної субвенції. На ці кошти до кінця року буде придбано  апарат МРТ (40 млн грн) та  нова рентгенологічна установка (12 млн грн).

Ще 16,5 млн грн субвенції депутати скерували на забезпечення централізованої подачі кисню до ліжкового фонду закладів охорони здоров’я I і II хвилі.

Розподілено й 21 млн грн на заходи соціально-економічного розвитку окремих територій. В тому числі, це й допомога народних депутатів від Запорізької області.

Затвердили депутати й розподіл депутатського фонду в сумі 530 тис грн. Таким чином, цього року обласна Програма сприяння виконанню депутатських повноважень виконана майже на 100%.

-Робота в умовах пандемії коронавірусу вимагає особливої концентрації від всіх. В першу чергу, від управлінців, які приймають стратегічні рішення. Депутатський корпус обласної ради мобілізував зусилля, провів серйозну попередню роботу і сьогодні, під час пленарного засідання, оперативно прийняв низку невідкладних рішень. Це допоможе врятувати сотні життів запоріжцям, підтримає лікарів і підсилить матеріально-технічну базу лікарень, - наголосила голова Запорізької обласної ради Олена Жук за результатами засідання.  

Як зазначила Олена Жук, чергова сесія Запорізької обласної ради планується в грудні. Депутатам належить затвердити бюджет області на 2022 рік. Робота над головним фінансовим документом області на наступний рік вже розпочалась.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
12.11.2021