Депутати у найкоротші строки розглянуть можливість підвищити фінансування галузі охорони здоров’я в області

Таке рішення члени постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Запорізької обласної ради  озвучили  під час виїзного засідання.

Голова постійної депутатської комісії Наталія Авраменко, депутати Валентина Зайцева та Віктор Щербина, а також директор КНП «Територіальне медичне об'єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»» ЗОР Костянтин Малашенко разом з  представниками департаменту охорони здоров’я ОДА оглянули дві підстанції ШМД – Заводського та Хортицького районів м. Запоріжжя. Постійну комісію цікавили передусім умови праці та відпочинку медиків, які зазвичай працюють цілодобово.

Наприклад, колектив швидкої медичної допомоги Заводського району – це  45 медпрацівників. В.о. завідувачки підстанції Олена Кривцова зазначила, що за зміну (24 години) на території  одночасно знаходяться до 15 осіб: 7 осіб медперсоналу карети швидкої допомоги, 3 водії, 1 працівник амбулаторії,  за звичним графіком працює сама завідувачка, старший фельдшер, сестра-господарка та прибиральниця. Забезпечити їм комфортні умови праці не дозволяють ані обмежена територія, ані загальний стан будівлі.

На підстанції ШМД Хортицького району працює 9 бригад – це 140 медичних працівників. Підстанція охоплює близько 140 тис мешканців міста. За одну зміну тут працюють 25-27 медиків, приймають до 100 викликів на добу. А от приміщення та медичне устаткування так само знаходяться у незадовільному стані.

Нагадаємо, ще у 2018 році депутати обласної ради звернулися до мерії міста Запоріжжя з проханням щодо передачі майна та земельних ділянок, які використовуються на умовах позички, на баланс Запорізької обласної ради, оскільки наразі не має юридичного права проводити будь-які ремонти в орендованих приміщеннях. Члени постійної комісії звернули увагу на необхідність у найкоротші строки завершити оформлення необхідної документації про отримання на баланс цих споруд.  Депутати також надали доручення КНП «Територіальне медичне об'єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради розробити експертну проєктно-кошторисну документацію щодо проведення необхідних ремонтних робіт.

Голова постійної комісії, головна лікарка КНП «Обласний медичний центр репродукції людини» ЗОР Наталія Авраменко прокоментувала результати виїзного засідання:

- Сьогодні ми маємо вкрай складну ситуацію у медичній галузі. Крім звичних хвороб, свій відбиток накладає ще й COVID-19. І в цих умовах працівники швидкої допомоги знаходяться на передовій. Сьогодні ми побачили, у яких складних умовах їм доводиться працювати. Члени постійної комісії дуже вражені та стурбовані матеріальним і технічним станом комунальних некомерційних підприємств. Тому ми вирішили сприяти виділенню коштів на потреби медицини і сподіваємося, що депутатський корпус цілковито нас підтримає.

Відповідне рішення буде подано на розгляд сесії, - додала Наталія Вікторівна. Також рішення про збільшення фінансування галузі охорони здоров’я, зокрема і швидкої медичної допомоги, буде направлено до Департаменту охорони здоров’я ЗОДА.

Наступного разу  постійна комісія  з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства планує відвідати обласні заклади судмедекспертизи та фтизіатрії.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
05.01.2021