Депутати профільної комісії занепокоєні ситуацією з укладанням контрактів між обласними медичними установами та НСЗУ

На сьогодні між Національною службою здоров’я України та  закладами охорони здоров’я Запорізької області укладено лише 4 договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Таку інформацію озвучили під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства. Один договір за пакетом «Екстрена медична допомога» укладено з КНП «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та три договори за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» з багатопрофільними лікарнями на території Запорізької області. Решта медзакладів отримали від НСЗУ лише підтвердження про укладання таких договорів або ж відмови. Також неможливо спрогнозувати й суму запланованого фінансування обласних лікарень за такими договорами й обсяги надаваних послуг.

Тож депутати погодили звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопущення колапсу у роботі системи охорони здоров’я області, скорочень медичних працівників та закриття лікарень. Члени профільної комісії також наполягають на тому, аби центральні органи влади розглянути питання про оплату медичних послуг за стовідсотковою глобальною ставкою для областей, що опинились у «червоній» карантинній зоні та не допустити затягування терміну укладання договорів між НСЗУ та закладами охорони здоров’я Запорізької області. 

-Якщо питання не буде терміново вирішено ми можемо отримати бюджетний колапс. Маю надію, що після нашого звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Міністра охорони здоров’я Максима Степанова ситуація навколо контрактування зміниться, Запорізьку область почують і кошти  якнайшвидше надійдуть до наших медзакладів, - зазначив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко.

Крім того, члени комісії ініціюювали ще одне звернення, в якому пропонують передбачити фінансування робіт на виконання приписів ДСНС щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки коштом державної програми «Велике будівництво».

З поміж іншого, депутати погодили рішення про надання фінансової підтримки для КНП «Дошкільний заклад з надання психіатричної допомоги санаторного типу» та  КНП «Молочанський дитячий санаторій». А керівники цих медустанов отримали  доручення - розробити покрокові стратегічні плани розвитку санаторних закладів та надати їх на розгляд комісії до 15 травня.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради   

 

Дата публікації: 
21.04.2021