Депутати опрацьовують бюджетні питання у міжсесійний період

Сьогодні відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету.

Головував на засіданні постійної комісії з питань бюджету депутат обласної ради Володимир Кюрчев, участь у роботі взяв заступник голови обласної ради Геннадій Фукс.
У порядку денному були питання, які потребують розгляду та ухвалення у міжсесійний період.
Зокрема, члени комісії розглянули питання щодо здійснення місцевого внутрішнього запозичення до обласного бюджету Запорізької області. Як розповів заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Михайло Євтушенко, цей механізм дозволить залучити 750 млн грн на ремонт доріг у Запорізькій області.

– Минулого року були внесені зміни до бюджетного кодексу, які дозволяють використовувати субвенцію на ремонт, реконструкцію і будівництво доріг, яка надходить з державного бюджету, для погашення місцевого внутрішнього запозичення. Існує нагальна потреба покращення стану доріг у Запорізькій області. Щорічного обсягу субвенції не вистачає, аби відремонтувати усі дороги. У зв’язку з цим виникла потреба місцевого внутрішнього запозичення, – розповів Михайло Євтушенко.
Як зазначив під час обговорення рішення депутат обласної ради Сергій Ткаченко, вартість ремонту доріг стрімко зростає, тому, чим раніше регіон отримає кошти та зробить необхідні роботи, тим більше грошей буде зекономлено.
Бюджетна комісія одноголосно підтримала ініціативу обладміністрації та ухвалила рішення, яке дозволить спрямувати пакет документів для узгодження питання в Міністерство фінансів. Кінцеве рішення про здійснення місцевого запозичення буде ухвалюватися на сесії обласної ради.
Також сьогодні члени постійної комісії ухвалили рішення про збільшення обсягу субвенції з державного бюджету на 2021 рік. Йдеться про 33 млн грн, які в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України будуть спрямовані на термомодернізацію головного корпусу Запорізької обласної клінічної лікарні.

Депутати також розглянули та взяли до відома лист КП «Облводоканал» стосовно надання фінансової підтримки з обласного бюджету для погашення боргів підприємства. Вони вирішили повернутися до детального розгляду цього питання після його опрацювання у профільних комісіях.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради  

 

Дата публікації: 
27.08.2021