Депутати обласної ради затвердили Регламент та склад Відкритої платформи «Екокрай»

Ініціативу депутатів підтримали представники громадських організацій та екоактивісти.

Відбулася перша установча нарада Відкритої платформи «Екокрай», в якій взяли участь депутати обласної ради – представники постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування, перший заступник голови обласної ради Людмила Любім та заступник голови облради Владислав Куценко, громадськість. З огляду на карантинні обмеження, більшість експертів долучилися до наради в режимі онлайн.

Учасники Екоплатформи затвердили регламент роботи, сформували її склад та визначилися із першочерговими проблемами, на яких потрібно акцентувати спільні зусилля влади та громадськості.

Депутат обласної ради, голова постійної профільної комісії Ігор Чумаченко зауважив, що платформа відкрита для всіх небайдужих до розвитку області й питань екології нашого регіону. До складу Екоплатформи  увійшли представники обласної  влади, бізнесу, активісти та  науковці. 

- Ініціатива створення платформи Екокрай більш ніж важлива і має реальні перспективи вирішення кричущих, актуальних тем для громадськості, - прокоментувала перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, - таке започаткування від комісії, на мою думку, необхідно підтримувати.

Заступник голови обласної ради Владислав Куценко також привітав ініціативу, зауваживши, що питання екології для Запорізької області залишаються актуальними і для влади, і для громадськості, і для правоохоронних органів:

- Хотів би звернути увагу присутніх на співпраці з правоохоронними і  контролюючими органами, бо справа у нас спільна, маємо також реагувати на сигнали, які ми отримуємо від прокуратури, СБУ, МВС, ДБР і т.д. Вірним, на мій погляд, листом звернувся до нас прокурор області напередодні сесії, рішення прийнято, але ми можемо робити з нього певні висновки надалі, щоб ці питання були врегульовані. Прокуратура  акцентує увагу на питаннях з утилізацією відходів, проблемах з питною водою, на багатьох інших, і головне, на раціональному  використанні  й рівномірному  представленні всіх регіонів під час розподілу коштів «екофонду».

Першочергово на Відкритій  платформі обговорили проблеми моніторингу атмосферного повітря, збереження ґрунтів, заповідного фонду тощо.  Зацікавленість присутніх на засіданні викликало обговорення інвестиційного проєкту Облводоканалу, який передбачає забезпечення якісною питною водою та системою водовідведення курортної Кирилівки. Депутати запропонували створити робочу групу з цього питання й включити до неї депутатів Верховної Ради України. Учасники Відкритої платформи «Екокрай»  також домовились, що проводитимуть засідання двічі на місяць, але з урахуванням карантинних обмежень.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
08.04.2021