Депутати обласної ради ініціювали розгляд проблемних питань передачі земель у власність запорізьких громад на урядовому рівні

Депутати Запорізької обласної ради Олег Ніколенко, Олег Каліман та представники Всеукраїнської Аграрної Ради зустрілися  з Міністром аграрної політики та продовольства України Романом Лещенком.

Під час зустрічі вони обговорили  проблемні питання, що виникли у представників запорізьких громад під час передачі сільськогосподарських земель з державної у комунальну власність.

Представники постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, сільськогосподарського виробництва та земельних відносин, а також «Регіонального центру розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області» напрацювали пакет документів за зверненнями від громад регіону. В них зафіксовані порушення при передачі земель у сорока територіальних громадах області. Цей пакет документів депутати передали  Міністру аграрної політики та продовольства Роману Лещенку.

Урядовець розглянув низку питань безпосередньо під час зустрічі та пообіцяв сприяння у розв’язанні  проблем, що виникли між ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області та представниками громад регіону.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та відповідної постанови КМУ розпочато процес передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність територіальних громад. Та громади стикаються з багатьма проблемами, нарікають на загрозу втрати земельних ресурсів,  недоотримання коштів у бюджети.

З вимогою втрутитися у ситуацію депутати звернулися до центральних органів влади. Відповідне звернення було прийняте на сесії облради. Також планується створення на обласному рівні робочої групи за участі депутатів обласної ради, яка буде розглядати проблемні питання передачі земель у власність територіальних громад.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
09.04.2021