Запорізький обласний клінічний онкодиспансер значно оновив діагностичну і лікувальну базу (ФОТО, ВІДЕО)

За рівнем надання медичних послуг Запорізький обласний клінічний онкодиспансер наближається до найвищого стандарту. Медичне обладнання, закуплене для комунальної установи Запорізької облради за рахунок обласного бюджету протягом останніх двох років, значно підвищує її можливості діагностувати, лікувати і супроводжувати пацієнтів із онкопатологією.

За офіційними даними, минулого року на утримання КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» було виділено 60,5 млн грн. На придбання обладнання депутати Запорізької обласної ради скерували 5,3 млн грн. За ці кошти придбано сучасний багатофункціональний ультразвуковий сканер експертного класу (2,9 млн грн.),  обладнання для лапароскопічних операцій (2,1 млн грн.) та монітор пацієнта (300 тис грн.). Глобальні інвестиції було зроблено в будівництво нового корпусу блоку променевої дистанційної терапії – було передбачено 15,5 млн грн. (правда, освоєно 6,9 млн грн.).

В рамках Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради для цієї комунальної установи було виділено 2,4 млн грн.

Як працює закуплене минулого року обладнання і які першочергові проблеми необхідно вирішити цього року, - з’ясовував під час робочої поїздки до Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков. Разом з ним зміни у онкодиспансері інспектував депутат Запорізької обласної ради Роман Кузьменко.

Особливу увагу представників облради привернула гордість онкодиспансеру – придбаний нещодавно автоматичний біохімічний аналізатор, який прийшов на зміну ручній методиці дослідження крові та її компонентів. Вартує апарат 912 тис грн.. Закуплено минулого року лабораторне обладнання на 1,9 млн грн. значно спрощує і здешевлює процес здачі необхідних аналізів. Пацієнти тепер можуть здати і, головне, отримати якісний результат в одному «вікні», не бідкаючись по різних лабораторіях.   

- Наше головне завдання – зробити медичну допомогу людям, які звернулись до онкодиспансеру, якісною і доступною. Єдиний шлях знизити кількість онкопатологій в області, - це залучати запоріжців до своєчасної профілактики і діагностики хвороби. Тож, кошти обласного бюджету, виділенні на нове обладнання, на будівництво бункеру для апарату променевої терапії, - це інвестиції в здоров’я нинішнього і майбутніх поколінь жителів регіону, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

До речі, зараз головний лікар КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» Михайло Ємаянц ініціює процес перейменування закладу на «протипухлинний центр». Адже така назва більш відповідає функціоналу лікарні (лікувати не тільки злоякісні пухлини, а й доброякісні новоутворення) і, до того ж, не відлякуватиме людей від специфічного  медичного закладу.     

В  І кварталі 2020 року на утримання цієї комунальної установи передбачено 17,6 млн грн.. Крім того, 14 млн грн. капітальних видатків депутати Запорізької обласної ради спрямували на будівництво нового корпусу блоку променевої дистанційної терапії.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

 

 

 

Дата публікації: 
14.02.2020