Запорізька область тісніше співпрацюватиме з Федеративною Республікою Німеччини

Запорізька область та земля Саксонія – Анхальт (Німеччина) розширятимуть межі співробітництва в сфері економіки та енергоефективності, а також співпрацюватимуть в питаннях децентралізації влади. Таких попередніх домовленостей досягнуто під час зустрічі голови Запорізької облдержадміністрації Валентина Резниченка, голови Запорізької обласної ради Віктора Межейка, першого заступника голови ЗОДА Григорія Самардака з Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина Детлефом Вольтером та депутатом парламенту землі Саксонія – Анхальт (Німеччина) Зьореном Хербстом.
В першу чергу, голова ОДА проінформував представників Німеччини про врегулювання питання оплати за проживання в мобільних будиночках для переселенців, які німецька сторона надала на благодійних засадах. Так, завдяки фінансовій підтримці Запорізької обласної ради та Запорізької міської ради вартість проживання становитиме близько 150 грн. на місяць з однієї особи (до цього розрахунки складали 319 грн. за той же період).
Консул Федеративної Республіки Німеччина Детлеф Вольтер подякував за добру новину і запропонував поглибити співпрацю. Зокрема, налагодити стосунки між Запорізькою областю та землею Саксонія – Анхальт. Зокрема, депутат парламенту землі Саксонія – Анхальт (Німеччина) Зьорен Хербст взяв на себе місію узгодити це питання з місцевою владою.
Голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко, на прохання представників німецької делегації, в подробицях розповів про процес децентралізації влади в Україні і, зокрема, в Запорізькій області.
- Бюджет – 2015, який депутати Запорізької області прийняли на одній із сесій, вже прийнято з урахування процесів децентралізації. Зокрема, головний фінансовий документ області збільшився, в порівнянні з 2014-м роком, на 1,7 млрд. грн.. Натомість держава передала на місця частину повноважень. Цього року до регіону вже надійшло близько 200 млн. грн. субвенцій від держави. Але ми не тільки отримуємо державні субвенції, але й самі розробляємо, приймаємо та реалізовуємо регіональні програми з підтримки малозабезпечених громадян, із розвитку медичної, освітньої та інших галузей, - сказав Віктор Межейко.
Разом з тим, він підкреслив, що у місцевої громади ще багато питань з проведення децентралізації. Принаймні, потрібне прийняття близько 300 законів і підзаконних актів в цій сфері.
- Та Україна і Запорізька область має твердий намір провести цю реформу до кінця. Багато в чому ми орієнтуємося на досвід сусідньої Польщі, - сказав Віктор Межейко.
Впродовж найближчого часу сторони домовились підготувати потрійний договір про співпрацю між Німеччиною, як давнішнього члена ЄС, Польщею, як країни, яка відносно недавно вступила до цієї організації і має чималі здобутки в галузі децентралізації, і Україною, яка поки тільки готується стати рівноправною європейською країною.
Під час зустрічі також обговорювалась можливість надання Німеччиною підтримки українських військовослужбовців та надання гуманітарної допомоги жителям Донецької та Луганської областей, які оселилися на території Запорізького краю.
На знак дружби та подальшого розвитку соціально-економічних стосунків сторони обмінялись фоліантами та сувенірами.

Дата публікації: 
20.03.2015