Запорізька обласна влада розпочала підготовку до туристичного та курортно-оздоровчого сезону – 2015

Треба ставити питання про збільшення видатків на оздоровлення дітей, - про це заявив депутат Запорізької облради, член постійної комісії з гуманітарних питань Микола Ярмощук під час розширеного засідання Регіональної ради по координуванню туристичної та курортної діяльності при облдержадміністрації щодо забезпечення підготовки та проведення туристичного та курортно-оздоровчого сезону 2015 року.
Нагадаємо, в цьому році депутати Запорізької обласної ради виділили на літній відпочинок та оздоровлення дітей на 700 тисяч гривень більше, ніж торік. Не зважаючи на те, що загальна сума сягнула майже 16-ти млн.. грн., депутат висловив припущення, що ці гроші можуть «з’їсти» інфляційні процеси. Адже на сьогодні один день в оздоровчому таборі коштуватиме не менше за 200 грн. на добу на одну дитину.
Як підкреслив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, складна ситуація вимагає істотного коригування планів напередодні туристичного та курортно-оздоровчого сезону – 2015. В першу чергу, це стосується безпеки туристів. Недарма на нараду були запрошені керівники правоохоронних структур. В складних суспільно-політичних умовах цього року планується вжити додаткових заходів щодо організації безпечного відпочинку на рекреаційних територіях Запорізької області.
Та найболючішим питанням, яке постало перед керівниками області, є дефіцит оздоровчих центрів для дітей. Зокрема, у Придніпровському оздоровчому регіоні. Так, якщо у 1990-х роках таких закладів тільки на Великому Лузі налічувалось 22, то в цьому курортному сезоні відкриється тільки два – «Спутник», власником якого є «Соціальні ініціативи Запоріжжя», та «Юный локомотивец» (ЗЕРЗ). І це при тому, що, за офіційною статистикою, 72% запорізьких школярів мають порушення стану здоров’я.
Під час розширеного засідання Регіональної ради по координуванню туристичної та курортної діяльності при облдержадміністрації члени Регіональної ради, керівники органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, суб’єкти туристичної діяльності, представники громадських організацій також обговорили питання готовності приморських територій області до майбутнього туристично-курортного сезону та проблемні питання з підготовки та відкриття закладів відпочинку та оздоровлення до функціонування протягом літньої оздоровчої кампанії, а також у процесі туристичного обслуговування відпочиваючих на Азовському узбережжі.

Дата публікації: 
17.03.2015