Запорізька обласна рада зібралась на пленарне засідання 42-ї чергової сесії

42-га чергова сесія Запорізької обласної ради почала свою роботу з хвилини мовчання. Депутати, запрошені та громадськість вшанували пам'ять військовослужбовців 37-го мотопіхотного батальйону. Запоріжці, старший солдат Олег Макєєв та старший лейтенант Дмитро Щербак загинули під Широкино 5 квітня в результаті підриву на протитанковій міні позашляховика.
Від імені депутатського корпусу головуюча на сесії перший заступник голови Запорізької обласної ради Світлана Абдурахманова привітала із призначенням на посаду голови Запорізької облдержадміністрації Григорія Самардака, побажавши йому плідної співпраці на благо Запорізького краю.
У своїй промові до депутатів голова Запорізької ОДА назвав Запорізьку обласну раду ефективним та впливовим органом, до авторитетної думки якого не можна не прислухатися. Григорій Самардак висловив впевненість, що обласна держадміністрація і обласна рада в тісній співпраці працюватимуть над підвищення обороноздатності регіону і реформуванням всіх сфер життя. Також він повідомив про плани створити Економічну раду, до складу якої увійдуть такі потужні заводи, як «Мотор Січ», «Запоріжсталь», «ЗФЗ», Запорізька АЕС та інші підприємства, які сплачують податки та забезпечують запоріжців стабільними робочими місцями.
За сталою традицією, на початку сесійного засідання, найкращі працівники Запорізького краю отримали нагороди від обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради.
Так, перший заступник голови Запорізької облради Світлана Абдурахманова в урочистій обстановці вручила такі відзнаки і нагороди: Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» І ступеня із занесенням до Книги Пошани Запорізької обласної ради - депутату Запорізької обласної ради, генеральному директору товариства з обмеженою відповідальністю «Росток» Олегу Сквірському, Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня - раднику голови обласної ради патронатної служби виконавчого апарату Запорізької обласної ради у 2005-2015 роках Олександрі Оляніній та депутату Запорізької обласної ради, голові правління приватного акціонерного товариства «Новомиколаївський молокозавод» Миколі Павелко, Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІI ступеня - начальнику управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Ользі Полковніковій, директору Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива» Запорізької міської ради Запорізької області Костянтину Саміло та генеральному директору державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимиру Степаненку.
Перед розглядом порядку денного керівник фракції Партії регіонів в Запорізькій обласній раді Ігор Грозовський повідомив про вихід із фракції депутатів Віктора Савовського та Володимира Шинкаренка на підставі поданих ними заяв.
Лідер групи «За економічний розвиток і соціальну відповідальність» Костянтин Гургура поінформував колег про поповнення складу групи. До неї приєднались депутати Тетяна Бордюг та Микола Барзіон.
Із звітом про роботу запорізької міліції за минулий рік перед депутатами виступив начальник УМВС України в Запорізькій області Віктор Ольховський. За його словами, впродовж року правоохоронцям вдалось стабілізувати роботу особового складу, приділити увагу розкриттю резонансних злочинів та зберегти правопорядок на території Запорізької області. При цьому Віктор Ольховський не приховував, що реформу УМВС в повному обсязі здійснити поки що не вдалось.
Із інформацією про стан законності на території Запорізької області та результати роботи прокуратури Запорізької області перед депутатами звітував прокурор області Олександр Шацький.

Дата публікації: 
09.04.2015