Запорізька обласна рада визнала ДНР і ЛНР терористичними організаціями

63-ма голосами депутати Запорізької обласної ради підтримали заяву, якою закликають жителів області, всю українську та світову спільноту підтримати план Президента України Петра Порошенка із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, разом протистояти тероризму, визнати так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями.
- Прийнята депутатами Запорізької обласної ради заява – це доказ того, що ми, незалежно від політичних поглядів і від амбіцій, майже одноголосно прийняли рішення і визнали ДНР і ЛНР терористичними організаціями.
Ми порозумілися і довели, що це було зважене рішення. Текст обґрунтований, - так прокоментувала перший заступник голови Запорізької обради Світлана Абдурахманова прийняту депутатами заяву. Вона також проінформувала, що непорозуміння з громадськістю було вирішено в робочому порядку, і сторони дійшли згоди.
Далі наводимо текст заяви депутатів Запорізької обласної ради.

ЗАЯВА
депутатів Запорізької обласної ради

Військові дії проти Української державності, розв’язані терористами, принесли кров та сльози на запорізьку землю. У боротьбі за свободу та незалежність України загинуло понад 80 уродженців Запорізького краю.
До нашого регіону, рятуючись від насильства та голоду, прибули майже 81 тисяча вимушених переселенців із тимчасово окупованих територій. Ми, як ніхто інший, розуміємо біль мирних жителів Маріуполя, Волновахи, Краматорська, Авдіївки, Дружківки, Артемівська, простягаємо руку допомоги українському Донбасу.
Проте немає та не може бути порозуміння із агресором, який вбиває та калічить наших земляків, підло вчиняє терористичні атаки на об’єкти інфраструктури, волонтерські центри, намагається влаштувати кривавий хаос на запорізькій землі.
Ми вимагаємо від Російської Федерації забезпечити неухильне виконання Мінських угод, вивести військових із території Донецької та Луганської областей, припинити збройну підтримку терористів, звільнити Надію Савченко та всіх громадян України, які утримуються у заручниках.
Запорізька громада гідно відстоює незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Наша відповідь агресору – це понад 6 тисяч запоріжців, які несуть службу у лавах Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби України, тисячі співробітників органів внутрішніх справ та громадських активістів, які чергують на блокпостах, забезпечують мир та спокій на наших вулицях, волонтери, які своєю самовідданою працею утворюють нову систему логістичного та тилового забезпечення Української армії, медики, що рятують життя, ставлять на ноги поранених бійців.
Наша відповідь – це щоденна робота у нелегких соціально-економічних умовах промислових та аграрних підприємств, активне наповнення фонду оборони області, стабільне функціонування всієї інфраструктури краю.
Закликаємо жителів області, всю українську та світову спільноту підтримати план Президента України Петра Порошенка із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, разом протистояти тероризму, визнати так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями.
Переконані, що весь світ, провідні міжнародні організації, національні парламенти визнають факт участі Російської Федерації у підтримці агресії проти України та вимагатимуть притягнути державу-агресора та терористичні організації «ДНР» та «ЛНР» до відповідальності за вчинені злочини.

Заява прийнята на пленарному засіданні сорок другої сесії Запорізької обласної ради
09 квітня 2015 року

Дата публікації: 
09.04.2015