Виклики світу цифрових технологій для педагогів та учнівської молоді

Важливі питання розвитку освіти в умовах цифрового суспільства обговорили сьогодні в обласній раді учасники селектор-PRO на тему: «Цифрова дитина». До обговорення долучилися фахівці системи галузі освіти, журналісти, громадські організації та представники обласної ради.

Модератором селектору виступила начальник відділу з питань правового та організаційного забезпечення реалізації засад антикорупційної політики, заступник керуючого справами виконавчого апарату Запорізької облради Юлія Погребняк. Від імені депутатського корпусу учасників заходу привітав перший заступник голови обласної ради Єгор Семенков.

-Приємно відзначати, що обласна рада вчергове стала майданчиком для обговорення актуальних тем, цифрова дитина – одна з них. Адже сьогодні філософія виховання дітей напряму пов’язана із викликами світу інформаційних технологій. У мене питання до батьків, які присутні тут в залі: чи знаєте ви паролі від сторінок у соціальних мережах ваших дітей, чи контролюєте ви контент, який вони споживають? І дітям треба вміти розбиратися в питаннях інформаційної безпеки, і батькам та педагогам правильно використовувати сучасні можливості для успішного навчання, - зауважив Єгор Семенков.

Директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат  Магомедова висловила думку, що дорослим важко опиратися вимогам сучасного світу, тож обмежувати дитинство від гаджетів та інтернету – не варто. Втім, треба дбати про безпеку дітей в мережі, контролювати контент, який діти споживають через інтернет та соціальні мережі. Про необхідність приділяти більшу увагу поширенню медіаграмотності серед дітей, вчити молодь відрізняти спотворену інформацію, чи таку, що може становити загрозу для психології дитини говорила і доцент «Запорізької політехніки»  Наталія Островська. Доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ОІППО Людмила Чернікова поділилася напрацюваннями науковців  та своїм баченням порушених питань.

-Ті тренди, які відбуваються в системі освіти, повинні впроваджуватися і в Запорізькії області. Тому ми сьогодні говорили про те, яким чином підвищити кваліфікацію педагогів, як забезпечити рівний доступ до якісної освіти всім учням, надати їм необхідні компетенції, аби вони могли конкурувати на ринку праці в майбутньому. Не менш важливі теми – медіаграмотність та  безпека використання інформаційних технологій,  які ми будемо також розвивати в рамках подібних майданчиків - прокоментувала результати селектору- PRO «Цифрова дитина» Юлія Погребняк.

 Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
14.01.2020