Володимир Черленюх звітував про роботу постійної комісії обласної ради з питань бюджету

Голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Володимир Черленюх під час пленарного засідання 42-ї сесії Запорізької обласної ради звітував перед колегами-депутатами про роботу комісії за період з листопада 2010 року по березень 2015 року.
Як розповів Володимир Черленюх, за звітний період робота постійної комісії здійснювалася у тісній співпраці з управлінням з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату Запорізької обласної ради.
Проведено 59 засідань постійної комісії за участю профільних структурних підрозділів обласної державної адміністрації, керівників комунальних підприємств, установ та закладів, що є об'єктами спільної власності територіальних громад області.
На засіданнях постійної комісії розглянуто 144 профільних питання, крім питань порядків денних пленарних засідань обласної ради.
Кожного року за ініціативою постійної комісії розробляється проект рішення щодо наповнення доходної частини обласного бюджету з метою визначення шляхів наповнення доходної частини обласного бюджету додатковими коштами та їх раціонального використання.
Члени постійної комісії входять до робочих груп з перевірок статутної діяльності комунальних підприємств, закладів та установ Запорізької обласної ради. Так, протягом звітного періоду члени постійної комісії взяли участь у проведенні майже 40 перевірок фінансово-господарської діяльності та ефективності використання нерухомого майна комунальних підприємств, установ та закладів.
Ще одним важливим напрямком роботи постійної комісії є контроль за реалізацією обласних цільових програм.
Голова та члени постійної комісії активно беруть участь у координаційно-дорадчих радах, які створені і працюють при голові обласної державної адміністрації та голові обласної ради.
Також велика увага приділяється роботі зі зверненнями громадян. З метою оперативного розгляду та вирішення невідкладних питань, з якими звертаються заявники, члени постійної комісії проводять з ними зустрічі та, у разі потреби, надають матеріальну допомогу.
На засіданнях постійної комісії розглядаються проекти всіх регіональних програм, інвестиційних проектів в частині їх фінансування та ефективного використання коштів обласного бюджету.
Також, розглядаються звернення депутатів обласної ради, комунальних підприємств, закладів та установ, що є об’єктами спільної власності територіальних громад області.
Наприкінці 2014 року розпочата робота з оптимізації мережі комунальних установ, закладів та підприємств, які є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ міст Запорізької області. Станом на 01.01.2015 року до цього переліку входять 172 заклади. Всі ці заклади створювалися для реалізації державної політики на місцевому рівні в соціальній сфері.
Звичайно, на протязі цих років деякі функції закладів втратили свою актуальність, деякі послуги, які надаються населенню області у зв’язку із відповідними змінами до сучасності не відповідають видам, що затверджені в статутах закладів.
Крім того, враховуючи сьогоднішню ситуацію в Україні та обмежені фінансові ресурси місцевих бюджетів, на засіданнях та нарадах за участі членів постійної комісії, обласної державної адміністрації та представників громадськості розглядалося питання доцільності подальшого функціонування деяких комунальних установ та закладів, а також питання оптимізації мережі комунальних установ та закладів з метою економії коштів обласного бюджету в 2015 році шляхом скорочення видатків на утримання таких закладів.
В рамках співбесід з керівництвом територій за участі членів постійної комісії були обговорені питання формування переліку найважливіших інвестиційних проектів будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів інфраструктури та екологічного призначення, які потребують залучення коштів обласного бюджету в 2015 році, а також питання погашення наявної кредиторської заборгованості станом на 01.01.2015р.
В 2015 році на утримання установ та закладів, підпорядкованих:
- Департаменту освіти та науки облдержадміністрації у загальному фонді обласного бюджету передбачено 756,5 млн. грн., що на 136,1 млн. грн. більше, ніж в 2014 році;
- Департаменту молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації передбачено 30,5 млн. грн., що на 3,0 млн. грн. більше, ніж в минулому році;
- Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації передбачено 905,2 млн. грн., що на 46,1 млн. грн. більше, ніж в 2014 році;
- Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації передбачено обсяг видатків загального фонду у сумі – 187,0 млн. грн., що більше, ніж у 2014 році на 57,5 млн. грн.;
- Службі у справах дітей облдержадміністрації передбачено 15,8 млн. грн. (на рівні 2014 року);
- Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації передбачено 90,8 млн. грн., що на 4,9 млн. грн. більше, ніж в минулому році.
За висновками та рекомендаціями постійної комісії були враховані пропозиції щодо виділення коштів з обласного бюджету у 2015 році наступним комунальним підприємствам: комунальному сільськогосподарському підприємству «Запоріжзеленгосп» - в сумі 820,0 тис. грн., комунальному підприємству «Запорізька профдезінфекція» - в сумі 58,776 тис. грн., комунальному підприємству «Готель «Україна» Запорізької обласної ради – в сумі 700,0 тис. грн.
Як підкреслив Володимир Черленюх, Постійна комісія працює прозоро і відкрито. Для обговорення численних питань на засідання постійної комісії запрошуються керівники профільних Департаментів обласної державної адміністрації, представники засобів масової інформації, депутати органів місцевого самоврядування різних рівнів, представники громадських організацій, керівники установ та закладів, заявники тощо.
На офіційному сайті обласної ради за підсумками кожного засідання постійної комісії надається інформація про результати її проведення та прийняті висновки і рекомендації.
Заслухавши звіт Володимира Черленюха, депутати Запорізької обласної ради затвердили звіт постійної комісії обласної ради з питань бюджету.

Дата публікації: 
10.04.2015