В Запорізькій обласній раді обговорили проєкт Порядку складання й затвердження фінпланів для закладів охорони здоров’я

Робоча нарада відбулася за участі управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату облради, департаменту охорони здоров’я ОДА,  керівництва  комунальних закладів  охорони здоров’я, депутатів обласної ради. Зокрема, депутатський корпус представили голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Сергій Ткаченко та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Олена Клімченко.

Нагадаємо, що під час пленарного засідання 34-ї сесії Запорізької обласної ради прийнято рішення про створення 18 комунальних некомерційних підприємств (КНП) з числа комунальних закладів охорони здоров’я.  За словами Оксани Клиби, начальника управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату обласної ради, фінансовий план КНП це – основний плановий документ, відповідно до якого підприємство отримує доходи і здійснює витрати, визначає основні показники фінансово-господарської діяльності й розвитку підприємства. Складання й звіт про його виконання – відтепер важлива частина роботи й для комунальних закладів системи охорони здоров’я.

-На першому етапі ми обговорили з керівниками медичних закладів запропонований проєкт  Порядку складання, затвердження фінпланів та періодичність звітування про їх виконання. Важливо, що робоче засідання відбулося в конструктивному русі й за участі голів постійних депутатських комісій, які розглядатимуть виконання показників фінансових планів підприємств та подаватимуть рекомендації керівництву облради щодо ефективності управлінської діяльності керівників підприємств, - підкреслила Оксана Клиба.

Реформування закладів охорони здоров’я відбувається в рамках державної реформи. Державним бюджетом передбачено, що починаючи з другого кварталу поточного року заклади охорони здоров’я фінансуватимуться не через державну субвенцію, а напряму через Національну службу здоров’я України.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
10.01.2020