В рамках масштабного проєкту з видання книг запорізьких авторів коштом обласного бюджету світ побачили ще два фоліанти

Сьогодні в обласній раді презентовано книги запорізьких письменників, виданих в рамках Програми сприяння розвитку інформаційної галузі області на 2016 – 2020 роки. Так, цього року видано дві унікальні книги – «Література Запорізького краю кінця XX – початку XXI століття», яка об’єднала твори майже 40 запорізьких митців і нариси про творчість авторів, і фотоальбом поезій «Прозора межа мови». Як підкреслюють перші читачі цієї збірки, це – синергія візуального і поетичного, адже в ній інтегрована  творчість двох талановитих запоріжців – поета Олександра Медка і фотохудожника Сергія Лаврова.

Загалом, цього року світ побачили 1000 екземплярів книг (по 500 – кожної). З обласного бюджету на реалізацію Програми книговидання було скеровано 347 тис грн..

За словами директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА Лєвана Шишинашвілі, реалізація Програми надала потужний імпульс розвитку Національної Спілки письменників Запорізької області, дозволила поповнити фонди бібліотек,шкіл, вишів Запорізької області.

- Влада Запорізької області знаходить можливості підтримувати талановитих людей креативних професій. Підтримуючи видавництво книжок запорізьких авторів, ми активізуємо культурний рух у нашій області. Переконаний, що в шкільних програмах обов’язково повинні бути запорізькі письменники і поети, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, який зустрівся із представниками запорізької інтелігенції.

Своєю чергою, голова обласної організації Національної Спілки письменників України Олександр Медко подякував обласній владі що вже три роки підтримує запорізьку письменницьку спільноту і словом, і ділом.

- Ми працюємо пліч-о-пліч і розуміємось. Ми, письменники Запорізького краю, дуже цінуємо це відчуття єдиної команди, - зазначив Олександр Медко.

Обговорюючи подальші плани співпраці, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков запропонував зібрали, літературно обробити і видати міфологію Запорізької області, включивши міфи і легенди острова Хортиця, Кам’яних могил та інших знакових місць регіону. Письменники із задоволенням пристали на пропозицію.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради   

 

 

Дата публікації: 
27.12.2019