Соціальний захист населення - підсумки роботи за минулий рік

Підсумки діяльності за 2014 рік підбито на засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, яке відбулося за участю заступника голови ОДА Едуарда Гугніна.
На початку засідання з доповіддю щодо реалізації пріоритетних напрямів роботи органів соцсфери регіону виступив директор Департаменту Ігор Мещан. Він повідомив, що своєю діяльністю соцпрацівники охоплюють такі актуальні питання як трудові стосунки, зайнятість населення, оплата праці, створення робочих місць, соціальне страхування, безпечна життєдіяльність, експертиза умов праці та соціальне партнерство тощо.
Особлива увага – вимушеним переселенцям. На сьогодні на обліку органів соцзахисту перебуває майже 80 тис. осіб з Криму, Донецької та Луганської областей. Для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату послуг ЖКГ, їм надається щомісячна грошова допомога. За рахунок коштів держбюджету на виплату такої допомоги тимчасово переміщеним особам спрямовано майже 26 млн. грн.. Для сімей загиблих військовослужбовців придбано п’ять квартир у Мелітополі на загальну суму 1 588,5 тис. грн. Також нове житло вартістю 456 тис. грн. придбано в Запоріжжі для учасника АТО з пошкодженням хребта та втратою кінцівок.
Актуальним упродовж 2014 року залишалося санаторно–курортне оздоровлення ветеранів та інвалідів. Путівками до цих закладів через управління соціального захисту населення було забезпечено 2693 особи.
Крім того, за рахунок коштів державного бюджету інвалідам видано 4394 технічні та інші засоби реабілітації, з них 1255 колісних візків та 3139 одиниць засобів малої механізації.
У 2014 році вперше в Україні запроваджено літнє оздоровлення підопічних комунальних інтернатних установ системи соціального захисту населення на базі літнього табору КУ «Преславський психоневрологічний інтернат», розташованого на березі Азовського моря. Загалом там оздоровилися та відпочили 110 осіб.
Стабільною залишається робота 25 територіальних центрів соціального обслуговування з відділеннями соціальної допомоги вдома. Їх працівниками протягом минулого року було охоплено 35,7 тис. осіб.
У 2014 році також здійснювалася системна робота щодо раннього виявлення проблем у сім’ях з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, для своєчасного надання їм якісних послуг. Щомісячно здійснювався моніторинг та аналіз соціального супроводу таких сімей, під яким протягом року перебували 6642 родини. Їм були надані відповідні соціальні послуги.
Під час колегії слово взяв депутат облсовета, член постійної комісії з питань соціальної політики і праці Станіслав Лимарчук. Він зазначив, що в області діють 4 обласні Програми заходами яких передбачена підтримка найменш захищених категорій населення - Програма виконання завдань і заходів Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів»; Програма соціальної підтримки малозабезпечених громадян із числа ветеранів війни, праці, інвалідів, інших соціальних верств населення «Назустріч людям» на 2011 – 2014 роки»; Програма соціального захисту бездомних громадян, осіб, звільнених з місць позбавлення волі та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах; Програма з оздоровлення та відпочинку дітей, підтримки сім’ї, молоді, гендерного паритету та протидії торгівлі людьми. На реалізацію цих програм у 2014 році з обласного бюджету спрямовано 17,3 млн. грн.

Дата публікації: 
11.03.2015