Прощання з Букварем, знайомство з майбутньою професією та приємні весняні настрої в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач"

В Міжнародний день письменника, який відзначається третього березня, в стінах комунального закладу «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради зібралось одразу три покоління читачів: від найменших – до найстарших. На першачків гімназії № 50, які завітали на свято прощання з Букварем у відділ обслуговування молодших школярів, чекало багато несподіванок та приємних сюрпризів. Цікаві історії про виникнення писемності і створення першого букваря розповіла їм завідувач відділу Людмила Дунай. Казкові герої Мальвіна та Буратіно розважили дітвору веселими конкурсами та вікторинами. А ще малеча вчилася правилам гарних манер разом з літерою "Я", героїнею лялькової вистави за твором Бориса Заходера "Буква Я". А на завершення діти отримали в дарунок від бібліотеки книжки українських дитячих письменників.
В той же час в читальному залі відділу обслуговування старших школярів бібліотекарі запропонували дев’ятикласникам ЗОШ № 30 ознайомитись з книгами, що можуть стати добрими помічниками у виборі майбутньої професії, та поспілкуватись зі спеціалістом Запорізького міського центру зайнятості Іриною Давиденковою. Ірина Володимирівна ознайомила підлітків з класифікацією професій, з переліком послуг, які, у разі потреби, можна отримати в центрі зайнятості, а також розповіла про спеціальності, які користуються попитом у нашому місті.
Багато цікавої інформації надала учасникам круглого столу ведуча заходу Ірина Крівенцова, звернувшись до історії розвитку профорієнтації у різних країнах та відзначивши умови працевлаштування в Україні, більш детально зупинившись на умовах прийняття на роботу неповнолітніх. З великою охотою підлітки взяли участь у діловій грі "справа мого життя", у ході якої їм було запропоновано представити певну професію, як свою улюблену. Цікаво та креативно були прорекламовані професії журналіста, кухаря, психолога, фотографа. Пожвавлення серед учасників заходу викликала і вікторина "Вгадай професію", у ході якої діти відгадували, про яку професію йдеться у прочитаних ведучою віршованих рядках.
Для своїх відвідувачів з найсоліднішим читацьким стажем, членів бібліотечного клубу "Цвіт калини", бібліотека підготувала в цей день справжній весняний сюрприз - зустріч-концерт "Нехай квітне в душі весна", перетворивши на деякий час читальний зал на залу концертну. Давні друзі та партнери бібліотеки, викладачі та учні ЗДМШ №3, подарували ветеранам праці святковий настрій, створили особливу ліричну атмосферу, виконавши чарівні композиції на флейті, гітарі, саксофоні. Справжньою родзинкою концерту стали вокальні номери у виконанні викладачів школи, адже це були такі улюблені та давно знайомі пісні: "Червона рута", "Черемшина", що гості з задоволенням підспівували та охоче аплодували виконавцям.

Дата публікації: 
06.03.2015