Про житло, про воду і про стипендії кращим студентам

На 42-у сесію обласної ради винесено не так багато тем, які напряму стосуються сфери інтересів постійної комісії з гуманітарних питань. Але депутати під головуванням секретаря комісії Ігоря Грозовського детально та прискіпливо дослідили всі пункти порядку денного. Зокрема, обговорили виконання бюджету на 2014 рік і зустрілися з кандидатами на посади керівників комунальних установ і закладів, рішення про чиї призначення прийматимуться на сесії.
Щодо Комплексної програми житлового будівництва на 2015 рік, членів комісії, насамперед, цікавило: чи з’явиться в області нове доступне житло? Адже фінансування житлового будівництва з обласного бюджету цього року не передбачається. Відтак інвесторам для зведення доступного житла пропонуватимуть ділянки з готовою інфраструктурою – це має їх заохотити. А загалом 2015 року в області зростуть вісім багатоквартирних будинків: шість у Запоріжжі і ще два – в Мелітополі.
«Чи подорожчає вода для населення?» - ще одне кардинальне питання, на яке звернули увагу депутати, оцінюючи інвестиційну програму КП «Облводоканал» та його річний план ліцензованої діяльності. На жаль, така перспектива більш ніж ймовірна…
Члени постійної комісії підтримали призначення стипендій учням-відмінникам професійно-технічних закладів області та студентам-відмінникам вишів ІІІ-ІV рівня акредитації.
Крім того, постійна комісія обговорила питання, що не виносяться на порядок денний чергової сесії облради. Зокрема, про реорганізацію обласного дитячого протитуберкульозного санаторію: на думку депутатів, це піде на користь здоров’ю хворих дітей. Розглянули проблему підвезення учнів до Кам’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату (у депутатів виникла пропозиція узаконити зупинку транспорту в селі Кам’янському). Також торкнулися фінансування обласної організації спортивного товариства «Колос» і певних нюансів розміщення на Хортиці, на музеї запорозького козацтва, меморіальної дошки академіку Петру Троньку, який багато років очолював Національну спілку краєзнавців України та журнал «Краєзнавство».

Дата публікації: 
01.04.2015