Перспективи регіональної політики - в режимі on-line

Українська асоціація районних та обласних рад вперше провела відео-конференцію в режимі on-line, до якою були запрошені керівники органів місцевого самоврядування зі всією держави. Запорізьку область представляли голова обласної ради Віктор Межейко, перший заступник голови Світлана Абдурахманова, голова постійної комісії облради з питань бюджету Володимир Черленюх.
Учасники відео-конференції розглянули аспекти співпраці Української асоціації районних та обласних рад з проектом міжнародної технічної допомоги «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO в рамках Угоди щодо здійснення заходів за проектом «Створення національної мережі відео конференцзв’язку». DESPRO – це швейцарсько-український проект, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку. Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що, в свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади. Про результати виконання проекту доповідав голова Секретаріату Української асоціації районних та обласних рад Юрій Андрійчук.
Підписавши Європейську Хартію місцевого самоврядування у 1997 році Україна не лише декларувала визнання принципів європейського демократичного управління, але й взяла на себе певні зобов'язання, пов'язані із реформами на місцях та їх законодавчою підтримкою. Практичне втілення європейських принципів демократичного врядування та подальше просування децентралізації влади передбачає активне залучення кращого міжнародного досвіду.
З промовою «Нова державна регіональна політика в Україні - можливості для регіонів» виступив заступник керівника проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», експерт з управління регіональним розвитком Юрій Третяк. Обговорювались наступні питання: законодавче забезпечення державної регіональної політики; планування регіонального розвитку на національному та регіональному рівнях; нормативно-правове забезпечення Державного фонду регіонального розвитку; підвищення ефективності використання економічного потенціалу регіонів; впровадження ефективних моделей управління; підтримка процесу національного реформування з розбудови децентралізації і місцевого самоврядування та ін..
Під час відео-конференції, представники місцевого самоврядування з різних регіонів України отримали унікальну можливість обмінятися думками відносно процесу децентралізації.

Дата публікації: 
01.04.2015