Депутати Запорізької облради просять Верховну Раду та Кабінет Міністрів України врегулювати майнові питання

На сорок першій позачерговій сесії Запорізької обласної ради депутати ухвалили звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, в якому просять передбачити передачу цілісних майнових комплексів закладів освіти, охорони здоров’я та фізичної культури і спорту із державної власності до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області.
Адже відповідно до додатка 10 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-VIII, статті 90 Бюджетного кодексу України передбачається, що починаючи з 2015 року до видатків, які здійснюватимуться з обласного бюджету, віднесено видатки на освіту (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного замовлення у професійно-технічних навчальних закладах державної та комунальної власності), на охорону здоров'я (на заходи з проведення лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних робіт), а також на фізичну культуру і спорт (утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл).
Водночас майно закладів освіти, охорони здоров’я та фізичної культури і спорту, фінансування яких буде здійснюватись з обласного бюджету, залишатиметься державною власністю та перебуватиме у користуванні вказаних закладів.
Проте згідно із п. 2 ст. 85 Бюджетного кодексу України забороняється здійснювати видатки на фінансування бюджетних установ одночасно з різних бюджетів.

Дата публікації: 
06.03.2015