Депутати з комісії з питань агропромислового комплексу тримають на контролі проблему закупівлі аграріями мінеральних добрив

Депутатська комісія з питань агропромислового комплексу та сільськогосподарського виробництва під головуванням Миколи Кишка під час передсесійного засідання зосередилася на проблемних питаннях, які хвилюють аграріїв області. В першу чергу – на проблемах запорізьких землеробів.
Депутати схвально поставились до пропозиції Департаменту агропромрозвитку облдержадміністрації виділити кошти з резервного фонду Запорізької обласної ради на зворотній основі для закупівлі аграріями мінеральних добрив. Адже ціни на вітаміни родючості нині стали захмарними – не по кишені багатьом сільгосптоваровиробникам.
Друге питання – про ухвалення програми відтворення сільськогосподарських тварин у присадибних та фермерських господарствах нашої області. Це сприятиме підвищенню продуктивності великої рогатої худоби та свиней у малих господарствах, стабільності продовольчої безпеки регіону.
Депутати підтримали ці пропозиції. Окрім того, Микола Кишко запропонував вирішити на сесії питання про виділення 100 тисяч гривень на купівлю призів передовим комбайновим екіпажам на жнивах і тваринникам за найвищі надої молока. Члени комісії проголосували «за».
Про зміну меж та площі парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення на території Мелітополя та ботанічний заказник у Мелітопольському районі доповів директор Департаменту екології й природних ресурсів Запорізької ОДА Сергій Карпій. На прохання депутатів, він зупинився й на проблемі промоїни між Азовським морем та Молочним лиманом. За його словами, вітри зі сходу час від часу намивають пісок і закривають протоку. Тому потрібне постійне її прочищення. Інакше риба в лимані не буде нереститися.

Дата публікації: 
02.04.2015