Депутати комісії з питань свободи слова та інформації підтримали пропозицію краєзнавців увічнити пам’ять про Петра Тронька

Відбулося засідання постійної комісії Запорізької обласної ради з питань свободи слова та інформації під головуванням Федора Турченка. Всього члени комісії розглянули 45 питань, які виносяться на чергову сесію облради, детальніше зупинилися на профільному – „Про розгляд листа Запорізької облорганізації Національна спілка краєзнавців України (від 27 лютого) „Про увічнення пам’яті П.Т.Тронька”. В обговоренні, разом з головою та членами постійної комісії, взяли участь член Правління Національної спілки краєзнавців України, відповідальний секретар Запорізької облорганізації цієї спілки Сергій Сурченко та головний спеціаліст Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Рима Синчило.
У липні цього року країна відзначатиме сторіччя від дня народження держаного та громадського діяча, автора численних наукових праць, академіка НАНУ, Героя України Петра Тиимофійовича Тронька (1915-2011), який більшу частину життя віддав збереженню вітчизняної культурної спадщини. Так, за його ініціативи в 1965 році, коли був заступником Голови Ради Міністрів УРСР, Уряд ухвалив Постанову „Про увічнення пам’ятних місць, пов’язаних з історією запорізького козацтва”, згідно з чим о.Хортиця оголошено Державним історико-культурним заповідником, а 1983 року на острові відкрили Музей історії Запоріжжя, що згодом перетворився на відомий в Україні та за її межами Музей історії запорозького козацтва. Чверть століття потому неподалік від нього постала відроджена Запорозька Січ – архітектурний символ м.Запоріжжя. Тож саме завдяки наполегливості та принциповості Петра Тронька Хортицький заповідник відзначить цьогорік 50-річчя. Тому Сергій Сурченко закликав облраду допомогти увіковічнити пам’ять Петра Тронька через виготовлення й встановлення на західному фасаді Музею історії запорозького козацтва присвяченої йому меморіальної дошки, поряд з дошкою на честь Академіка УАН Дмитра Яворницького, на що треба орієнтовно до 50 тисяч гривень.
Члени постійної комісії погодилися з Сергієм Володимировичем та обіцяли підтримати його пропозицію на сесії облради, закликавши місцевих краєзнавців звернутися також по допомогу в Міністерство Культури та Запорізьку міськраду, безпосередньо до голови Олександра Сіна.

Дата публікації: 
02.04.2015