75 років підтримки бізнесу

Сьогодні у ВЦ «Козак-Палац» відбулась ювілейна конференція Запорізької торгово-промислової палати з нагоди 75-річчя заснування організації. В урочистому діловому заході взяли участь керівники провідних промислових підприємств області, представники влади, бізнесу, освітніх закладів та громадських організацій.
Індустріальний розвиток Запорізького краю, розширення міжнародного співробітництва, використання світових норм і традицій у реалізації торгово-економічних відносин стали передумовою створення у 1940 році експертно-консалтингової організації під назвою Запорізьке бюро товарних експертиз, яка згодом перетворилась у Запорізьку торгово-промислову палату.
ЗТПП сьогодні – недержавне самоврядне об’єднання підприємств Запорізької області, є частиною світової і національної системи торгово-промислових палат. Організація виступає активним учасником програм соціально-економічного розвитку регіону, підтримки малого та середнього підприємництва, спрямовує свою діяльність на інтеграцію регіональних підприємств у міжнародне бізнес-середовище та підтримку їх конкурентоздатності, розширення сфер співробітництва. У складі ЗТПП - більше 500 провідних підприємств та організацій області. Компанії представляють практично всі галузі економіки та створюють більше 80 відсотків валового регіонального продукту.
Відкрив конференцію президент Запорізької ТПП, депутат обласної ради Володимир Шамілов. Він відмітив: «Шлях до сучасної організації, рівноправної частини світової системи Палат Запорізька ТПП подолала завдяки підтримці прогресивних керівників експортоорієнтованих підприємств, об’єднань підприємців Запорізького краю – Леоніда Хаджинова, Рафаеля Мурадяна, Петра Ваната, Степана Кравчуна, В’ячеслава Богуслаєва, Віталія Сацького, Івана Бастриги, Володимира Пікінера, Євгена Карташова, Олександра Головка, Володимира Куратченка та багатьох інших. Підприємства, що вони очолювали, першими ввійшли до складу Палати та сформували її членську базу. Це був найвпливовіший крок до правової ідентифікації палати як самоврядної недержавної організації, що і було згодом зафіксовано в Законі України «Про торгово-промислові палати в Україні».
Потім к присутнім звернулась перший заступник голови Запорізької обласної ради Світлана Абдурахманова.
«Своєю працею співробітники торгово-промислової палати підвищують конкурентоспроможність запорізьких підприємств на зовнішньому і внутрішньому ринках, - відзначила Світлана Петрівна. - Надаючи комплекс послуг і представляючи інтереси промислових підприємств та комерційних компаній на регіональному та національному рівнях, Запорізька промислова палата виконує дуже важливу місію - розширює межі співпраці запорізьких виробників з іноземними партнерами. Вважаю, Запорізької області дуже пощастило, що у керма ЗТПП вже багато років стоїть депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань економічного розвитку, промислової політики та інвестицій Володимир Шамілов. Цей статус дозволяє налагодити максимальну взаємодію між Запорізькою обласною радою та Запорізькою обласною державною адміністрацією. Дає можливість на найвищому професійному рівні працювати над реалізацією програм соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області».
Світлана Абдурахманова побажала всім міцного здоров'я та успішної роботи в мирній країні, і вручила трудовому колективу Запорізької ТПП орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня.
За багаторічну та ефективну співпрацю із бізнес-громадою Запорізької області, значний особистий внесок у розвиток економіки регіону та з нагоди 75-річчя Запорізької торгово-промислової палати Почесної грамотою Запорізької обласної ради було нагороджено Голову правління приватного акціонерного товариства «УкрНДІОГаз» Ігоря Бройде, Віце-президента Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» Михайло Ткалича, начальника господарчого відділу Запорізької торгово-промислової палати Наталію Огурецьку, начальника відділу кадрів та діловодства Запорізької торгово-промислової палати Нелю Прокопенко.
Запорізька торгово-промислова палата не зупиняється на досягнутому та висловлює вдячність усім, хто разом з організацією пройшов шлях розвитку, хто прагне до майбутніх досягнень та не боїться ставити перед собою нові амбітні завдання.

Дата публікації: 
20.03.2015