Запорізька облрада та ПРОМІС: окреслено шляхи співпраці для розвитку регіону

Під час зустрічі першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора Семенкова, голови профільної постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва Людмили Любім з представниками регіонального представництва проекту Федерації канадських муніципалітетів та Уряду Канади «Партнерство для розвитку міст» у Запорізькій області було обговорено можливості співпраці.

Регіональний координатор ПРОМІСу Світлана Кругляк відзначила, що в Запоріжжі розгнянуто три проектні заявки, дві з яких – «Створення Центру підтримки експорту» та «Створення умов для професійної перекваліфікації учасників АТО» - опрацьовані остаточно та з ними підписана угода, а найближчим часом буде здійснено фінансування заявок. Ще одна проектна заявка, яка пройшла відбір, «Womanity Space» (коворкінг-центр підтримки соціальних інновацій, жіночого підприємництва та стартап-компаній) знаходиться на стадії написання повної проектної заявки. Також у м.Мелітополь проект «Дослідно-демонстраційна ділянка органічної черешні», як і «Womanity Space»,  пройшов І етап відбору, взяв участь у тренінгу «Підготовка проектних пропозицій та впровадження проектів в рамках Фонду сприяння МСП Проекту ПРОМІС», а зараз пише повну заявку на грант. Та організація відкрита до планування наступних проектів. Координатор наголосила на такому аспекті: для ПРОМІСу важливо надати підтримку ініціативам, які відповідають прийнятим місцевою владою програмам розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу.

 Єгор Семенков зауважив, що наразі є три основних напрямки співпраці, які цікавлять обласну раду: допомога в розробці програми підтримки малого та середнього бізнесу, консультативна допомога у підготовці заявок на отримання міжнародної технічної допомоги (грантів) комунальним установам та закладам та обмін реальним досвідом з Канадою й іншими країнами щодо покращення бізнес-клімату в регіоні.

- ПРОМІС проводить спеціальні тренінги з написання проектів на отримання грантів до Державного фонду регіонального розвитку, які подаються представниками об’єднаних територіальних громад, районів, комунальних закладів, установ та всім, хто бажає писати конкретні проекти. Тренінг «Підготовка проектів до Державного фонду регіонального розвитку» є ефективним та допоміг багатьом вірно оформити заявки у міжнародні організації та залучити інвесторів до співробітництва. Обласна рада звернулася з ідеєю включити до заходів співпраці проведення тренінгів для представників ОТГ, обласної ради, комунальних закладів та установ, що дозволить активізувати роботу з грантовими програмами в подальшому- сказала Світлана Кругляк.

Учасники зустрічі наголосили, що подальша найближча співпраця продовжиться безпосередньо з постійною комісією з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва у вигляді розробки проекту програми підтримки малого та середнього бізнесу.

 

Дата публікації: 
11.07.2018