Запорізька область налагоджує співпрацю із країнами Вишеградської групи

Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак та перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян провели зустріч із делегацією послів країн-членів Вишеградської групи, які  перебувають із робочим візитом у Запорізькій області.

Вишеградську групу  представляли Надзвичайний і Повноважний посол Угорської Республіки в Україні Ерно Кешкень, Надзвичайний та Повноважний посол Словацької Республіки в Україні пан Юрай Сівачек, та Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні пан Радек Матула. Обидві сторони поділилися планами  щодо майбутньої співпраці Запорізької області із країнами четвірки.  

Одна з можливостей такої співпраці –  збільшення інвестицій у розвиток Запорізького регіону, зокрема, голова обласної ради зауважив, що область зацікавлена у підтримці іноземних інвесторів у реалізації таких проектів: перероблення твердих побутових відходів, створення підприємств харчової промисловості, розвиток індустріальних парків й реалізація освітніх програм.

-Сьогодні можемо говорити про те, що в області забезпечено стабільність, ми розвиваємось і зацікавлені у надійних партнерах в реалізації амбітних планів. Запорізька область зберегла лідерство в промисловому виробництві, нарощує потужності в енергетиці, в агропромисловому секторі. Задача, яку ставить перед собою влада у залученні додаткових інвестицій – нові робочі місця, розвиток інфраструктури територій, створення нових можливостей для розвитку економіки регіону, - зауважив Григорій Самардак, презентуючи Запорізьку область.

У свою чергу, представники дипломатичної місії запевнили, що країни Вишеградської групи завжди підтримували  європейські прагнення  українців  і готові до розширення регіональної співпраці.

До слова, Запорізька область вже має успішні приклади співробітництва з країнами четвірки. Найбільшим українсько-чеським інвестиційним проектом є спільне підприємство «Запорізький електровоз» на базі ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод» та  локомотивобудівне  підприємство «Škodatransportation A.S.». Компанія Minerfina.s. (м.Братислава, Словаччина) інвестувала у модернізацію ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат».  Угорським іноземним інвестором у Запорізькій області є  компанія EURO SILICATE KFT, яка інвестувала  в підприємство  «УКРСИЛІКАТ» (виробництво скла).

 

Дата публікації: 
08.06.2018