Запорізька обласна рада зацікавлена у розвитку друкованого українського слова

Символічно, у День рідної мови, у Запорізькій обласній раді відбулася презентація серії книг запорізьких письменників, які були надруковані в рамках реалізації обласної програми за підтримки депутатського корпусу Запорізької облради. 

І якщо минулого року книг було одинадцять, то цьогорік кількість їх зросла до шістнадцяти. Голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Медко наголосив, що змінилася й тематика обраних для друку книг.

- Розширився і, так би мовити, різновид, тематика видань наших літераторів, - відзначив голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України і один із авторів нових книг Олександр Медко. – Це не тільки поетичні збірки, але й історичні книги, і антології, і навіть дві книги для дітей. Радує те, що ми знаходимо підтримку у своїх творчих стараннях серед депутатів обласної ради й Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Як повідомив депутат обласної ради, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, ця ініціатива реалізована в рамках Програми сприяння розвитку інформаційної галузі області на 2016-2020 роки й коштом обласного бюджету. Так, обласна робоча група з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження затвердила до випуску шістнадцять видань загальним тиражем 2450 екземплярів. Для цього було виділено 365 тис.грн.

- Для нас це велика честь – підтримати людей, які несуть слово у маси, тим самим розвиваючи наше суспільство і зміцнюючи у серцях патріотизм, - наголосила перед письменниками-авторами книг депутат обласної ради Людмила Любім. – Адже ми з вами розуміємо, що повноцінний розвиток держави не можливий без слова, без мови. Видання книг – це благородна справа. І для нас, депутатів обласної ради, радісно від того, що ми причетні до цієї справи, - резюмувала депутат.

На тому, що Україна починається зі слова, акцентував і депутат Верховної Ради України першого скликання і борець за українське слово Олександр Білоусенко, який взяв участь у засіданні «круглого столу».

- Ми потроху достукаємося до сердець українців і зокрема запоріжців. Раніше наші письменники і не відчували такої підтримки з боку обласної ради, як сьогодні. Доказ тому – видання цих прекрасних книг, які необхідно популяризувати не тільки в нашому краї, але й в усій Україні. А також – нарешті – прийняття і функціонування Програми розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016-2020 роки, за що теж подяка Запорізької обласній раді сьомого скликання, - сказав Олександр Білоусенко.

Депутати обласної ради на презентації впевнено заявили, що традиція підтримки письменників у виданні їхшіх книг буде продовжуватися й набиратиме обертів. В подальшому, надруковані коштом обласного бюджету книги запоріжці зможуть знайти в обласних бібліотеках.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
21.02.2019