Запорізька обласна рада докладе всіх зусиль для активізації співпраці між Запорізькою областю і Республікою Болгарією, - Єгор Семенков

Відсьогодні в Запорізькій області почав свою роботу Почесний Консул Республіки Болгарія в Україні. Ним став Сергій Желєв (екс-депутат Запорізької обласної ради). Почесне Консульство в Запоріжжі охоплюватиме територію Запорізької, Донецької та Луганської областей.  Сьогодні, під час офіційної церемонії вступу на посаду Почесного консула Республіки Болгарія в Україні Сергія Желєва, на території Почесного Консульства Болгарії в Україні в Запоріжжі зібрались представники обласної влади і болгарської громади.

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев, який спеціально прибув до Запоріжжя з цієї нагоди, запевнив, що Україна є важливим партнером для Болгарії, про що свідчать взаємні візити керівників обох держав. Красімір Мінчев підкреслив, що Болгарія поважає незалежність і територіальну цілісність держави Україна, а також виступає за дотримання всіх міжнародних норм по відношенню до нашої країни.

- Дуже важливо, що на території України здійснюється збалансована внутрішньо - національна політика, яка дає можливість різним національностям жити. В Україні – потужна болгарська діаспора, велика частина якої проживає саме у Запорізькій області. Діаспора – це міст дружби між Україною і Болгарією, - сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев. 

Від свого імені і від імені керівництва Республіка Болгарія він побажав пану Сергію Желєву плідної праці на благо Болгарії і України і завжди опікуватися, аби стосунки між двома країнами були теплими, дружніми і розвивались щодня. 

Новопризначений Почесний консул Республіки Болгарія в Україні Сергій Желєв подякував Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Болгарії в Україні Красіміра Мінчева і висловив вдячність Уряду Республіки Болгарія за високу довіру.

- Для мене – велика честь бути Почесним Консулом Республіки Болгарія в Україні. Сучасна політика України дозволила болгарам, які живуть в Україні і, зокрема, на півдні Запорізької області ще з XIX століття, зберегти свою культурну самобутність, свої традиції, свою мову, - сказав Сергій Желєв і висловив переконання, що співпраця між нашими країнами принесе продуктивні можливості у всіх сферах. Сергій Желєв запевнив, що готовий сприяти укріпленню зв’язків між Болгарією і Україною, а також надавати підтримку численній болгарській громаді.

Вітаючи Почесного консула Республіки Болгарія в Україні Сергія Желєва із призначенням, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков привітав його із отриманням високої довіри з боку керівництва двох країн і від болгарської громади, та відзначив символічність розміщення Почесного Консульства, яке розташоване в святині запорізького козацтва – на острові Хортиця.

- Запорізька обласна рада, як представник інтересів всіх жителів регіону, докладе всіх зусиль для активізації співпраці між Україною, і Запорізькою областю зокрема, з Республікою Болгарією. Економічну співпрацю треба підсилити активізацією культурного і туристичного обміну, - переконаний Єгор Семенков. 

- Запорізька обласна рада – надійний партнер у співпраці із болгарської стороною, - запевнив Єгор Семенков і висловив щирі наміри головного представницького органу регіону щодо співпраці із Болгарією. 

На церемонії вступу Сергія Желєва на посаду Почесного консула Республіки Болгарія в Україні були присутні народні депутати України Микола Фролов і Антон Кіссе, який є президентом Асоціації болгар України, депутати Запорізької обласної ради Сергій Бєліков, Едуард Гугнін, Володимир Кюрчев, Юрій Ружин. 

Як відомо, найважливіші життєві події народу Болгарії знаходили відображення в танцях. Болгари, які близько п’ятисот років знаходились під навалою Османської імперії, згуртувались і вистояли. Тому домінуючою формою танцювального мистецтва Болгарії став танок «Хоро», як символ єдності усіх народностей країни. Тож, всіх гостей запросили до виконання «хоро». Під час неофіційної частини представники болгарської діаспори продемонстрували кращі зразки свого пісенного, танцювального, кулінарного і прикладного мистецтва. 

Дата публікації: 
11.05.2018