Запорізька молодь створила портрет сучасного патріота

Сьогодні у комунальному закладі «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради відбулась урочиста церемонія нагородження переможців обласного літературного конкурсу «Дума про патріота».

Участь у змаганнях взяла творча молодь Запоріжжя та Запорізької області віком від 15 до 35 років. Конкурсанти змагалися за перемогу в трьох номінаціях: поезія, проза та драматургія. У своїх творах юнаки та дівчата міркували про те, яким має бути патріот України, чи існує у сучасному суспільстві, у світосприйнятті молоді ХХІ століття патріотизм як ціннісна категорія, чи модно бути патріотом свого міста, регіону, країни тощо.

Оцінювало роботи учасників компетентне журі, до складу якого увійшли відомі літератори Валентин Терлецький та Олена Ольшанська, а також керівники Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва.

За результатами оцінок членів журі, перше місце у номінації «Драматургія» посіли Данило Богатов (смт. Веселе. Керівник –Ольга Григорівна Нестеренко) та Ольга Чимиркова (м. Мелітополь. Керівник – Землянська Аліна Вікторівна).

Номінація «Проза»:

Третє місце між собою розділили Злата Долга (смт. Михайлівка) та Даниїл Дубовик (смт. Веселе. Керівник –Тетяна Анатоліївна Латиш).

Друге місце посіли Олександр Мамонтов (м. Гуляйполе. Керівник –Валентина Анатоліївна Коротнюк) та Анастасія Шкрьоба (м. Оріхів. Керівник –Анна Сергіївна Ярмак).

На першому місці –Діана Завадська (м. Приморськ. Керівник –Олена Миколаївна Гладченко) та Денис Калугін (м. Мелітополь. Керівник –Марина Михайлівна Саклакова).

Номінація «Поезія»:

Дипломи за третє місце отримали Максим Іваненко (м. Запоріжжя. Керівник – Богдзієвич Світлана Миколаївна) та Ірина Загорій (с. Софіївка Новомиколаївського району).

Друге місце розділили Дар’я Павелко (с. Бурчак Михайлівського району) та Олена Дмитерко (смт. Веселе).

Перше місце посіли Злата Долга (смт. Михайлівка) та Ігор Романов (смт. Новомиколаївка. Керівник – Лепетченко Людмила Миколаївна).

Твори переможців незабаром будуть опубліковані в альманасі «Дума про патріота».

На церемонії нагородження переможці не лише отримали пам’ятні подарунки та познайомилися одне з одним, а й подискутували про те, які риси повинен мати патріот. Від самого початку заходу на дошці був намальований силует людини. Кожен гість мав нагоду висловитися та записати на дошці одну рису, яка, на його думку, притаманна патріоту. Те, що стосується розуму, інтелектуальної складової, писали синім кольором. А все, що стосується емоційної сфери – червоним. Таким чином молодь створила портрет сучасного патріота.

Обласний літературний конкурс «Дума про патріота» став першим у циклі конкурсів молодіжної творчості «Будь творчим!», що проводитимуться протягом 2018-2022 років. Завданням конкурсу є виявлення творчих здібностей, патріотичних настроїв і залучення молоді до творчої діяльності та активної участі у культурному житті регіону.

Ініціатором та організатором конкурсу виступив комунальний заклад «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради.

 

 

 

 

 

 

Дата публікації: 
10.05.2018