Запоріжці пом’янули молитвою і добрим словом в’язнів – жертв концтаборів

Сьогодні біля єдиного на території Запорізької області поклонного хреста зібрались представники всіх поколінь запоріжців, аби вшанувати пам'ять мільйонів, закатованих в концтаборах в фашистських концтаборах і похованих у безіменних могилах та в печах крематоріїв.

Створена фашистами в 1933 році мережа концентраційних таборів стала машиною смерті для мільйонів жителів Європи на території Німеччини і на окупованих нею територіях. 11 квітня 1945 року в'язні Бухенвальда підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на свободу, поклавши край нелюдським знущанням нацистів.

Під час мітингу біля пам’ятного знаку в районі залізничного вокзалу «Запоріжжя – 2» до запоріжців звернувся 95-річний колишній в’язень Григорій Лукич Проценко, який 76 років тому був угнаний до фашистської Німеччини, де провів три роки – на каторжних роботах в шахтах.

- Я радий, що сьогодні люди прийшли вшанувати пам'ять тих жителів Запорізької області, яких знищувала фашистська тоталітарна машина. Я дуже сподіваюсь, що мої правнуки ніколи не знатимуть того горя, що зазнав я, - сказав Григорій Проценко.

Разом з запоріжцями, які вклонились скорботній пам’яті людей, життя яких обірвалося за колючим дротом концтаборів, були перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков і керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко. 

- Завдання кожної людини – виховувати любов до ближнього, викорінюючи в собі ненависть і злість. Це – один із способів не допустити подібної ситуації в майбутньому. Сьогодні ми зібрались тут, щоб показати студентам, нашим дітям урок історії, і не допустити злочинів проти людства в майбутньому, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Після проведення заупокійної літії учасники мітингу поклали живі квіти до  підніжжя пам’ятного знаку на честь закатованих в’язнів концентраційних таборів. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
11.04.2019