Визначилися переможці конкурсу серед учителів, який в Україні відбувся вперше

Запорізька область приймала учасників заключного третього туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2019» в номінації «Вчитель інклюзивного класу», яка проводилася в Україні вперше. Сьогодні організатори підбили підсумки й оголосили переможців.

Урочиста церемонія відбулася в комунальному закладі вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради. Учасників конкурсу, журі та організаторів привітав від імені голови Запорізької обласної ради керуючий справами виконавчого апарату облради Володимир Подорожко.

- Впевнений, що цей тиждень спілкування з колегами, обміну досвідом та знайомства з нашим чудовим містом надовго залишиться у вашій пам’яті, - зауважив Володимир Володимирович. – Прийміть слова вдячності від всієї громади нашої області за добрі справи, за те, що робите цей світ людянішим та відкритим. Нехай Пресвята Богородиця оберігає й дарує сили на нові звершення, міцного здоров’я вам та вашим учням.

Прикрасою свята  стали виступи вихованців запорізьких шкіл та колективів позашкільних навчальних закладів, вокального ансамблю «Ровесники» та ансамблю жестової пісні «Чисті роси» Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії.

Вітаючи переможців та лауреатів конкурсу директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  Тетяна Озерова нагадала, що саме  Запорізька область стала пілотною у реалізації інклюзивної освіти в Україні, тож цілком справедливим є той факт, що наша область приймала учасників конкурсу в номінації, яка була запроваджена вперше. Директор Хортицької навчально-реабілітаційної академії Валентина Нечипоренко зазначила, що ініціатива  щодо інклюзивної освіти в нашій області була  реалізована на високому рівні й запросила педагогів з різних регіонів до обміну досвідом та співпраці. Керівник апарату  Запорізької облдержадміністрації Зінаїда Бойко також подякувала за високий рівень організації конкурсу та побажала українським педагогам нових звершень у реалізації реформи, яка забезпечує рівні можливості у здобутті освіти для всіх дітей.

Протягом тижня дванадцять кращих педагогів гідно змагались за право бути першим, обмінювалися досвідом у використанні новітніх методик в роботі з особливими учнями. Журі очолила доктор педагогічних наук, професор інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України Алла Колупаєва, яка зауважила, що конкурсний тиждень видався складним і для педагогів, і для членів журі.  В підсумку, Диплом третього ступеня конкурсу «Вчитель року- 2019» в номінації «Вчитель інклюзивного класу» отримала  наша землячка, вчитель початкових класів опорного закладу загальної середньої освіти Новозапорізької школи Долинської сільради Запорізького району Запорізької області  Ганна Заставська. Диплом другого ступеня отримала Вікторія Щебет, вчитель з Луцька, а перемогу в конкурсі отримала Людмила Бараненко, вчитель початкових класів із  м. Біла  Церква Київської області.

Вчителі, учасники конкурсу, говорили про важливість запровадження окремої номінації  для педагогів, які працюють з особливими учнями, адже участь в ньому  надає їм натхнення для подальшого розвитку. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
12.04.2019