Військовослужбовці Запорізької області, звільнені в запас, адаптуватимуться до мирного життя на курсах з організації бізнесу

Стартували курси перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців «Україна – NATO». Навчальний процес проходить у Запорізькій державній інженерній академії.

Напередодні старту курсів, на церемонії відкриття, менеджер Програми «NATO-Україна» Крістофер Штаудт відзначив, що програма працює з 2000 року й її дія протягом стількох років є особливим випадком.

-          Бюджет на програму затверджується щороку. Це означає, що кожного року збираються представники країн-членів НАТО й для того, щоб бюджет було продовжено, кожна країна повинна за це позитивно проголосувати. Тож, є багато людей, які вважають цю програму важливою, підтримуючи її протягом 18 років. Ми намагаємося проводити курси там, де це дійсно необхідно учасникам. Успішність курсів підтверджується працевлаштуванням протягом півроку 75% випускників. Тож, запитуючи про цілісну підтримку переходу від військової кар’єри до цивільної після служби, відповідь буде «так». Й це те, чого потребують військовослужбовці, - запевнив Крістофер Штаудт.

Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко подякував військовослужбовцям за те, що вони захищали та продовжують захищати рідну землю.

-          Соціальна адаптація військовослужбовців – в пріоритеті як державних службовців, так і органів місцевого самоврядування. У вас буде можливість протягом двох місяців здобути знання та навички, які дозволять вам реалізуватися, наприклад, створивши власну справу. Війна рано чи пізно закінчиться й всі ми матимемо мирне та спокійне життя. А здобуті зараз вміння допоможуть знайти справу, через яку ви реалізуєте себе, - сказав Володимир Подорожко.

Виконуючий обов’язки ректора ЗДІА Сергій Воденніков зауважив, що інженерна академія готує висококваліфіковані кадри не тільки для Запорізької області, а й для України, а знання, які дадуть слухачам протягом двох місяців, матимуть ефективне практичне застосування.

На курси за програмою «Організація малого бізнесу» зараховано 22 військовослужбовці з м.Вільнянськ, серед яких звільнені протягом кількох останніх років або підлягають звільненню у запас або відставку найближчим часом. Загалом завдяки проекту «NATO-Україна» курси різної тематики проходять більш, ніж в 60-ти містах та селищах України, орієнтовано близько 800 чоловік здійснять перепідготовку протягом 2018 року.

 

 

 

Дата публікації: 
10.08.2018