Вдалий дебют. Запорізький обласний краєзнавчий музей підсумував результати фестивалю «Новорічний Weekend»

До новорічних та різдвяних свят в  Запорізькому обласному краєзнавчому музеї  організували фестиваль «Новорічний Weekend». Це була перша спроба об’єднати в одному фестивалі виставкові заходи, майстер-класи та розважальні програми.

Як розповів директор музею Михайло Мордовськой, фестиваль пройшов за підтримки департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та за активної участі Запорізького обласного методичного центру культури й мистецтва, Запорізької обласної філармонії та Запорізького обласного театру ляльок. 

- Цей фестиваль став для наших відвідувачів святом гарного настрою й подарунків, - поділився  Михайло Мордовськой. - Гості музею мали чудову можливість ознайомитися з виробами майстрів із Запоріжжя та Запорізької області на виставці виробів народних промислів Запорізького краю, придбати подарунки до Дня Святого Миколая та під ялинку, а також взяти участь у численних майстер-класах, насолодитися концертною програмою, скуштувати каву запорізького виробництва і, звичайно, відвідати експозиції Запорізького обласного краєзнавчого музею. Для всіх охочих зробити новорічний подарунок власноруч працювали цікаві майстер-класи з ебру (малювання на воді), ліплення солоним тістом, гончарства, розписування пряників, вироблення ляльок з тканини, вироблення ялинкових прикрас.

Але новорічні заходи в музеї ще тривають, тож  до кінця січня в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї працює спільна новорічна виставка краєзнавчого музею та Запорізького обласного художнього музею «Дива ялинкових прикрас». На виставці показана історія улюбленого свята мільйонів людей в усьому світі. У вітринах розмістилися ялинкові іграшки з колекції музею — від картонних прикрас 30-х років ХХ ст. до сучасних скляних. Художній музей на новорічній виставці представив мистецтво мотання ляльок, а також картини-витинанки різдвяної тематики. Особливе місце на виставці займають старовинні новорічні та різдвяні листівки з приватної колекції Сергія Самойлова. Найстаршою з представлених листівок вітали з Новим 1901 роком!

Дата публікації: 
11.01.2018