В області пройшов фестиваль «Срібна купальська роса»

6 липня на мальовничому березі ріки Молочної неподалік від села Кутузівки Токмацького району відбувся обласний фестиваль народної творчості «Срібна купальська роса», який проводиться з метою збереження, розвитку, популяризації нематеріальної культурної спадщини Запорізької області, аматорського, декоративно-прикладного мистецтва, розширення творчих зв’язків між регіонами області та за її межами за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації й КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради.

Свято розпочалось із традиційної ходи учасників фестивалю під девізом «Усі на Івана Купала, щоб життя красивіше стало!».

У цьогорічному фестивалі взяли участь творчі колективи та окремі виконавці з Херсонської та Запорізької областей (Оріхівська міська ОТГ, Запорізький, Приазовський, Пологівський, Вільнянський, Михайлівський, Чернігівський та Токмацький райони, м. Токмак).

У рамках фестивалю працювало «Містечко майстрів» декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва за участю умільців з міста Токмака, Василівського, Приазовського, Токмацького районів. На виставці були представлені вироби традиційного народного  й сучасного мистецтва: живопис, інтер’єрні ляльки, вишивка, сувеніри, картини й прикраси з бісеру, декупаж, ляльки-мотанки, канзаші та інше. Для усіх присутніх пройшли  майстер-класи із вироблення етнічної ляльки-мотанки та плетіння вінків із натуральних трав та квітів. Також протягом святкового дня працювала фотозона «Зелена арка», дитячий анімаційний  майданчик. Не залишились без уваги відвідувачів і гастрономічні локації.

А в конкурсі на кращу рибну юшку змагалися сім місцевих команд. Конкурсне журі скуштувало традиційну святкову страву й оголосило переможців. Так, третє місце виборола команда Жовтневої сільської ради, друге – районний відділ освіти, перше – Молочанська міська рада. Але цьогоріч не обійшлося без сюрпризів: боротьба між учасниками була такою запеклою, що журі вирішило присудити й гран-прі у конкурсі на кращу рибну юшку. Тут найкращою стала команда Токмацької райдержадміністрації.

Кульмінацією свята стали купальске багаття та фаєр-шоу від театру вогню «Магай» Запорізького району. Справжньою родзинкою заходу став виступ спеціального гостя фестивалю – групи «DANCE–BAND» з міста Сум.

 

Дата публікації: 
09.07.2018