В обласному краєзнавчому музеї провели вечір пам’яті В’ячеслава Чорновола

Комунальний заклад «Запорізький обласний краєзнавчий музей» Запорізької обласної ради та комунальний заклад «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради влаштували для молоді міста вечір пам’яті В’ячеслава Чорновола.

Окрім представників обласної влади, громадських формувань, військових підрозділів та молоді міста, на заході були присутні друзі та знайомі В’ячеслава Чорновола. Присутнім розповіли про особисті та професійні якості політика, про його прагнення, погляди на життя й про те, якою він бачив Україну на шляху до незалежності.

Голова Запорізької обласної організації Народного руху України Юрій Василенко відзначив, що В’ячеслав Чорновол був непересічною особистістю.

- Він випередив свій час, сучасники не завжди розуміли його. До приходу Чорновола в Народний рух України, народний рух був масовою боязкою структурою з різними людьми, а він зумів об’єднати утворення. Була створена програма перебудови державного ладу в Україні, була розроблена «Концепція державотворення України», видана в 1993 році. Деякі моменти з цієї концепції Україна впроваджує й сьогодні, - зауважив Юрій Василенко.

Один із лідерів  національно-визвольної боротьби наприкінці 1980-х – початку 1990-х років Костянтин Лямцев схарактеризував В’ячеслава Чорновола як непересічну особистість, який боровся за незалежність України, попри намагання тодішньої влади зупинити його та його прибічників.

- Творча спадщина Чорновола складається з 8 томів творів, він був принциповим, відкритим, безкомпромісним, чесним, з потужним інтелектом. В’ячеслав Чорновол – найяскравіша постать у нашій політиці, - сказав Костянтин Лямцев.

Керуючий справами виконавчого апарату облради Володимир Подорожко зазначив, що молоде покоління отримує інформацію про В’ячеслава Чорновола з архівних публікацій, в засобах масової інформації, книжок, відеоматеріалів та інших джерел і, з огляду на них, можна відзначити принциповість В’ячеслава Чорновола, його відвертість, високу освіченість та моральність.

- Вражає його вміння та хист виключно дипломатичним шляхом знаходити вихід із суперечливих ситуацій. Одна з його позицій щодо діяльності народного депутата була така: депутат повинен бути людиноспрямованим, людиноорієнтованим, він повинен зустрічатися з громадянами, вирішувати їх нагальні потреби, а вже потім, як похідне, прийняття законів, які б розбудовували нашу державу та вирішували соціально-економічні питання різних верств населення, - зауважив керуючий справами виконавчого апарату.

Володимир Подорожко також додав, що тільки ми, українці, повинні будувати нашу державу, не сусіди, не партнери, а саме громадяни нашої країни. Молоде покоління українців, на думку Володимира Подорожка, вже з юнацьких років має виховувати в собі принциповість та наполегливість, і разом з тим, не боятися визнавати свої помилки, а вчитися на них.

Дата публікації: 
08.02.2018