В обласній раді відзначили цьогорічних переможниць конкурсу «Господиня свого краю»

Від берегині – до військовослужбовця. Запоріжанки з успіхом опановують різні професії, в тому числі й ті, які традиційно вважаються суто чоловічими.  Для відзначення жінок, які досягли успіху в різних галузях та своїми здобутками  роблять внесок у розвиток Запорізького краю, 17 років тому запровадили конкурс  «Господиня свого краю».

Цього року в конкурсі взяли участь 227 жінок з різних куточків Запорізької області. Переможницями стали 51 конкурсантка, яких відзначили у 16 номінаціях. Привітав  жінок з перемогою та прийдешнім Днем 8 Березня голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.

- Жінка в українському суспільстві завжди відігравала провідну роль, а особливий характер, менталітет українських жінок формувався з часів княгині Ольги, козаччини й сьогодні, можемо говорити, про те, що наші жінки – особливі, - підкреслив Григорій Вікторович, звертаючись до учасниць конкурсу, - Ви чудові матері, берегині сімейного добробуту, а разом з тим – успішні освітяни, політики, волонтерки. Виконавчий апарат Запорізької обласної ради на 80 відсотків складається з жінок, серед моїх колег-депутатів, найактивніші представниці місцевого самоврядування – жінки. Ви – наша гордість!

Під час урочистої церемонії нагородження відзнаку в номінації «Жінка – берегиня свого роду» отримала Світлана Сарбаш , яка виховує 13 дітей, з яких 11 -  всиновлених.  На її думку, така відзнака може допомогти  іншим жінкам, які не наважуються, але можуть стати мамами для всиновлених дітей.

- Це дуже відповідальна й нелегка задача – виховувати дітей, тож мені приємно, що мене відзначили таким званням, але дитячі посмішки все ж важливіші за будь-які нагороди, - поділилася жінка.

Нагороду у номінації «Жінка працівник культури та мистецтва» отримала керівниця  Запорізької обласної універсальної  наукової  бібліотеки   Ольга Волкова, яка віддала своїй професії понад 30 років. На думку переможниці конкурсу, така відзнака – це мотивація на нові, креативні звершення та розвиток всього закладу.

Відзнаку  в номінації «Жінка громадський діяч» цього року отримала волонтер 55-ї артбригади, ініціатор  доброчину «Волонтерські вареники» Надія Мороз.

- Сучасне суспільство дає безліч можливостей для нас, ми можемо реалізовувати себе в абсолютно різних галузях і це чудово. За святом 8-го березня стоїть така черга жінок, які виборювали це право для нашої реалізації. І сьогодні світ крутиться навколо жінки. Я обрала для себе волонтерство і в цьому досягла успіхів, мені вдалося об’єднати навколо волонтерської справи, тих же згадуваних сьогодні «вареників»  безліч людей різних професій, цим пишаюся, - розповіла пані Надія.

Господиня свого краю в номінації «Жінка військовослужбовець та працівник ЗСУ», полковник медичної служби, начальник Запорізького військового госпіталю  Ольга Чоп поділилася, що ця нагорода – відзнака всього колективу госпіталю.

- Ми разом пережили всі складнощі військової служби, відновили госпіталь,  тож це не моя нагорода, а всього колективу, тих людей, які надавали нам підтримку і я дякую їм за це. Така відзнака надихає на нові звершення, - поділилася Ольга Михайлівна.

У номінації «Жінка – працівник засобів масової інформації»  нагороду отримала  перший заступник  головного редактора видання «Индустриальное Запорожье» Ірина Єгорова. За її зізнанням, наші жінки заслуговують на повагу, адже вони виконують дуже складну роботу, приміром, в такій важкій професії, як журналістика – більшість працівників – жінки.

- В нашій редакції – «жіноче обличчя» і всі наші дівчата – працьовиті, талановиті журналістки, - Сама я вже більше 30 років, як прийшла в газету «Идустриальное Запорожье» після розподілу Київського державного університету, і я жодної хвилини не пожалкувала. Живу за  принципом «щасливої людини» і бажаю всім нашим жінкам бути щасливими, - поділилася секретом успіху Ірина Єгорова.

Завершилася урочиста церемонія нагородження виступом Анатолія Сердюка.

 

Дата публікації: 
06.03.2018