У Запорізькому національному технічному університеті встановили меморіальну дошку на честь загиблого героя АТО

Меморіальна дошка лейтенанту Івану Гутник-Залужному встановлена на кафедрі військової підготовки Запорізького національного технічного університету, де він навчався у 2011-2013 роках.

Завідувач кафедри, полковник Костянтин Альохін зазначив, що меморіальна дошка встановлена за дорученням колективу та рішенням ректора університету Сергія Бєлікова. До заходу долучилися мати та дід загиблого, представники обласної ради, Запорізького національного технічного університету, військових підрозділів, співробітники та студенти кафедри військової підготовки.

Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко нагадав про переконання Івана Гутник-Залужного щодо участі у військових діях на сході України:

- Його слова матері, як відповідь, чому він вирішив йти у зону проведення АТО: «Мамо, хто, якщо не я? Хто, якщо не я, захистить Україну, хто, якщо не я, захистить наших земляків?». Він воював та загинув не за себе, а за нас з вами, за наших батьків. І саме завдяки тим, хто загинув до і після нього на сході нашої держави, ми завдячуємо можливості працювати під мирним запорізьким небом. Наш обов’язок – пам’ятати Івана та всіх, наших захисників, які ціною власного життя виборювали мир на нашій землі. Вірю, що в Україні нарешті запанує мир та ми станемо сильно, незалежною, заможною державою.

Депутат Запорізької обласної ради, ректор Запорізького національного технічного університету, професор Сергій Бєліков зауважив, що військова кафедра ЗНТУ об’єднує вищі навчальні заклади Запорізької області, тож Іван, будучи студентом Запорізької державної інженерної академії, все ж долучився до ЗНТУ.

- Він є одним із тих, хто не пошкодував життя заради України, її незалежності, її особистого міста серед країн світу, її сили та майбутнього. Він отримав належні знання для життя, та вирішив захищати Батьківщину. Його життя є прикладом подвигу молоді заради майбутнього держави. Пам'ять про нього буде завжди з нами, - запевнив Сергій Бєліков.

Дідусь Івана Гутник-Залужного, полковник запасу, ветеран Другої світової війни Іван  Гутник звернувся до присутніх:

- Від усіх ветеранів та від себе особисто я хочу сказати «дякую» хлопцям та дівчатам за те, що ви обрали військовий шлях. Ви обрали важкий шлях та таких героїв будуть вивчати ще багато поколінь. Наш Іван був твердо переконаний, що інакше він не може, адже мати - учасник бойових дій, я пройшов війну у Німеччині та Японії. «Я буду захищати Батьківщину та вас» - його слова. Те, що ми завоювали у 1939, 1941-1945 роках, ми передаємо наступним поколінням. І молодь мені відповідає, щоб я не хвилювався, адже вони не дадуть нікому чіпати нашу українську землю, ніколи не поступляться, триматимуться до кінця. Вони кажуть, що нікому не віддадуть те, що завоювали їх діди та прадіди. І я, ветеран Другої світової війни, задоволений та пишаюся вихованням таких молодих людей.

Представник Запорізької міської організації ветеранів України, полковник у відставці Іван Костенко висловив сподівання, що дошка буде тим маяком, на який рівнятимуться інші молоді люди, що навчаються на цій кафедрі. Він також додав, що бажає, щоб кожний взяв на озброєння подвиг, рішучість Івана Гутник-Залужного. Перед кожним чоловіком стояла, стоїть та буде стояти вічне завдання – захист Батьківщини, і виконувати це завдання із гідністю здатен не кожен, - переконаний Іван Костенко. Запорізька міська організація ветеранів України сумує разом з рідними за втратою Івана та інших українців, що поклали життя за захист Батьківщини.

Іван Гутник-Залужний народився у 1990 році. Вищу освіту здобував у Запорізькій державній інженерній академії. З перших днів проведення АТО став до виконання військової служби. 10 серпня під час бойового завдання був важко поранений та загинув. Указом Верховної Ради України Іван Гутник-Залужний посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
05.12.2018