Туристична привабливість стає візитівкою Запорізького краю

На розширеному засіданні Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, у якому взяв участь заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко, представники галузі підбили підсумки діяльності галузі культури та курортно-туристичної сфери за 2017 рік і визначилися із завданнями на рік поточний.

Вітаючи учасників колегії від імені депутатського корпусу та голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака, Владислав Марченко запевнив, що облрада завжди підтримує всі ініціативи Департаменту культури.

- Наразі у нас в галузі діє три програми, які депутатами підтримані одностайно, - говорив Владислав Марченко. – Наші комунальні заклади працюють якісно. Ми бачимо суттєві перетворення в матеріально-технічному стані – нещодавно відремонтовано приміщення Запорізької обласної філармонії, на черзі –Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Магара. При цьому ми бачимо, що відвідуваність заходів складає всього лише тридцять відсотків, а хотілося б, щоб ця цифра сягнула хоча б позначки у п’ятдесят відсотків. І над досягненням цього показника ми будемо працювати разом з вами.

Також заступник голови обласної ради зупинився на такому важливому моменті, як розвиток туристичного потенціалу Запоріжжя. І закликав залучати більш якісний туристичний продукт, розробляти потужну промоцію – як фактор сприяння росту туристичного потенціалу й якомога більш вигідного позиціонування Запорізького краю і його пізнаваності.

Також, переконаний Владислав Марченко, треба переходити до якості і в проведенні фестивалів. Одним із прикладів якісних фестивалі він назвав Фестиваль сім’ї, який проходить на теренах Запорізької області і тільки за один день збирає близько тридцяти тисяч відвідувачів.

Подякувавши представникам галузі за плідну роботу у минулому році і побажавши наснаги й успіхів у році поточному, Владислав Марченко виконав приємну місію – нагородив Почесною грамотою Запорізької обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі та вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів для закладів культури Запорізької області заступника директора з навчальної роботи комунального закладу «Мелітопольке училище культури» Запорізької обласної ради Миколу Шпиченка.

Також ряд нагород отримали представники галузі від Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

Директор цього Департаменту Владислав Мороко розповів про основні показники діяльності галузі культури та курортно-туристичної сфери у 2017 році та окреслив пріоритети роботи у поточному році.

Загальний обсяг видатків по галузі культури за 2017 рік становить 612 млн. грн. У порівнянні з 2016 роком фінансування збільшено на 26%.

З обласного бюджету на фінансування  трьох регіональних програм було виділено 5млн. 450 тис. грн., профінансовано 4 млн. 957 тис. грн.

Минулого року в обласних комунальних закладах культури, навчальних закладах виконані капітальні і поточні ремонти на суму 5,8 млн. грн. Продовжено роботи з реконструкції обласної філармонії.

Визначною подією стало присвоєння звання «академічний» провідному колективу Запорізької обласної філармонії  - козацькому ансамблю пісні і танцю «Запорожці».

Проведена робота по покращенню матеріально-технічної бази закладів галузі культури райдержадміністраціями, сільськими радами. За рахунок місцевих бюджетів, державної та обласної субвенції відремонтовано 323 установи культури міст і районів області з них 251 у сільській місцевості, витрачено 64,5 млн. грн.

На капітальні видатки по ОТГ було витрачено 21,5 млн. грн., місцевий бюджет склав 40%, державна субвенція 55%, субвенція з обласного бюджету 5%.

Департаментом забезпечено проведення понад 20 міжнародних, всеукраїнських та регіональних фестивалів. Установами культури клубного типу проведено понад 50 тисяч культурно-мистецьких заходів.

Дата публікації: 
12.04.2018