Тривають виїзні наради робочої групи з питань вивчення ситуації в спортивних школах області

За спортивними рекордами стоять ефективні управлінські рішення та належне фінансування. Таку точку зору висловили члени створеної  робочої групи  щодо вивчення питання покращення рівня підготовки спортсменів Запорізької області, їх результатів та підвищення спортивного іміджу регіону під час чергової виїзної наради.  

А розпочалася робота з розгляду звернення від педагогів  КЗ «Запорізька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю» Запорізької обласної ради. За словами депутата облради Ярослава Криля, тренери висловили занепокоєння щодо можливого закриття двох відділень спортивного інтернату: з футболу, на якому займаються 65 дітей, та з важкої атлетики, на якому тренуються 13 юних спортсменів. До обговорення питання долучились заступник голови обласної ради Владислав Марченко, начальник управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, представники  федерації футболу та важкої атлетики, педагоги інтернату. Як виявилося, проблема – в кадрах, але вона має рішення.

- Банальні причини: тренери на цих відділеннях працюють на півставки, а мали би працювати на повну, як того вимагає законодавство.  Сьогодні ми зібралися за круглим столом і виявили, що практично відсутня комунікація між керівництвом спортивного інтернату, федераціями та управлінням. Здається, ми сьогодні знайшли спільну мову, - прокоментував Ярослав Криль. 

Тож, керівництво інтернату має  забезпечити вакансії тренерів, а  на прохання депутатів –  підготувати  інформаційну довідку щодо функціонування закладу та перспектив його розвитку.

Далі, за планом депутати оглянули матеріально-технічні можливості Запорізької районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос», ГО «Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з гандболу» та дитячо-юнацької спортивної школи з українського рукопашу «Спас».

Керівники кожної  з цих шкіл хизувалася високими досягненнями своїх вихованців та ділилися існуючими проблемами, які гальмують подальший  розвиток. Приміром, районна ДЮСШ «Колос» виховує  321 юного спортсмена за 7 видами спорту. Приміщення на Верхній Хортиці, в якому проходять тренування, потребує капітального ремонту, замінити необхідно також і застаріле опалювальне обладнання, тривалий час не оновлювався  і спортивний інвентар. Як зазначив директор школи Кирило Вертинський, питання є і в оновлені тренерського складу, але більшість проблем можна вирішити лише за умови комплексного підходу, належного фінансування й розвитку спортивної інфраструктури області. 

Директор спеціалізованої дитячо-юнацької  школи олімпійського резерву з гандболу Володимир Харченко розказав членам робочої групи, що в школі тренуються 317 хлопців. Розташовується школа в орендованому приміщенні, яке задовольняє потреби закладу, адже відповідає необхідним вимогам, втім серед проблем назвав низьку заробітну плату тренерів й недостатнє фінансування, яке покриває лише 1\10 частину від потреб для розвитку спортивної школи.

Пропозиції щодо можливого створення комунального закладу спортивного профілю члени робочої групи обговорили з керівництвом дитячо-юнацької спортивної школи «Спас». Наразі депутати запропонували кожній зі спортивних шкіл підготувати інформаційні довідки щодо функціонування спортивних закладів, кількості учнів, тренерського складу та матеріального оснащення.  

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

Дата публікації: 
12.04.2019