Прогноз на мільйони гривень: почав дію новий порядок оренди комунального майна

Вперше у Запорізькій обласній раді проведено відкритий аукціон на право укладання договорів оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ,  міст Запорізької області.

Конкурс відбувся згідно з Порядком проведення конкурсів на право укладання договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, затверджений рішенням Запорізької обласної ради від 06.04.2017 № 24 «Про нормативно-правові документи з питань орендних відносин для об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області».

Конкурс проводився у формі торгів "з голосу" з використанням відкритості пропонування розміру орендної плати за принципом аукціону, за участю учасників конкурсу (їх  уповноважених  осіб). До складу конкурсної комісії входять представники депутатського корпусу облради та виконавчого апарату обласної ради.

Першими об’єктами, які орендували за новими правилами, стали об’єкти у Запорізькій обласній клінічній лікарні для розміщення складу  площею 181,0 кв. м, та для розміщення аптеки площею 19,25 кв. м та площею 18,7 кв. м. Участь в торгах брали  сім підприємств із Запорізької, Дніпропетровської та Київської  областей. За результатами проведеного аукціону, вдалося суттєво збільшити розмір орендної плати по запропонованим об’єктам, а отже, збільшити прогнози щодо надходжень до бюджету області від сплати оренди цілісних майнових комплексів та майна спільної власності.  Результати проведених торгів прокоментував начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгор Мороз:

- Щодо результатів проведених торгів наведу таку інформацію: за об'єктом площею 18,7 кв.м (аптека) з початкової ціни 3 904  грн. унаслідок майже 20-ти кроків доторгувались до 256  тис. грн. орендної плати за місяць; за об'єктом площею 19,25 кв.м. (аптека) з початкової ціни 7 343 грн. вийшли на плату в розмірі 173 тис. 900 грн.; за об'єктом площею 181,0 кв.м (склад) з початкової ціни 3 573 грн. доторгувались до 70 тис. грн. плати за місяць. Узагальнюючи наведені показники, можу спрогнозувати, що в результаті проведених торгів тільки за цими об’єктами зможемо забезпечити  додаткове надходження до бюджету в розмірі 5,8 млн. грн. за рік. Маємо надію, що і учасники, і переможці залишились задоволеними започаткованими новаціями економічних підходів використання майна, - підкреслив начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату ЗОР.

Ефективне управління майном спільної власності – це одна з додаткових можливостей наповнення обласного бюджету, а тому, це питання стало одним з важливих напрямків роботи обласної ради сьомої каденції. Приміром, за результатами роботи у 2017 році, від оренди майна спільної власності до обласного бюджету надійшло  близько 4,8 млн. грн., що на  39% більше від встановленого річного плану. Такі дані оприлюднив очільник обласного парламенту Григорій Самардак у своєму звіті за результатами роботи облради у минулому році.

Позитивні напрацювання є вже й в 2018-му році. Так, за офіційними даними, станом на  01.06.2018-го до обласного бюджету надійшло 2,2 млн.грн., що на 104,5% більше від запланованого обсягу надходжень.

 

Дата публікації: 
08.06.2018