Представники Запорізької обласної ради проінспектували стан приміщень Таврійського будинку інвалідів в Оріхівському районі

Співробітники управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради відвідали з робочим візитом комунальну установу «Таврійський будинок інвалідів», яка функціонує у селі Таврійському Оріхівського району.

Розпочався візит із приємного моменту. Так, гості з обласної ради привітали з 60-річним ювілеєм директора КУ «Таврійський будинок інвалідів» Запорізької обласної ради  Олександра Стросвітського. Начальник управління юридичного забезпечення діяльності Запорізької обласної ради Єгор Мороз вручив Олександру Миколайовичу високу нагороду. Так, відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної ради, за сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі та активну життєву позицію ювіляра нагороджено Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» третього ступеня.

Перебуваючи у Таврійському будинку інвалідів, представники управління юридичного забезпечення діяльності Запорізької обласної ради оглянули приміщення його відділень – дитячого, молодіжного, геріатричного і психоневрологічного.

Зокрема, дитяче відділення розраховане на 48 ліжкомісць. Сюди приймаються діти віком від чотирьох до вісімнадцяти років з вадами фізичного або розумового розвитку та психічними розладами, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги і яким, згідно з медичним висновком, не протипоказано перебування в цій установі незалежно від наявності родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.

До молодіжного відділення для психічно хворих громадян (для дівчат), розрахованого на 99 ліжкомісць, переводиться або приймається молодь віком від вісімнадцяти до тридцяти п’яти років - інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, яким за станом здоров'я не протипоказане перебування у цьому відділенні, незалежно від наявності батьків, опікунів (піклувальників) або родичів, зобов'язаних їх утримувати.

До геріатричного відділення для громадян похилого віку та інвалідів (60 ліжкомісць) приймаються особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, старші вісімнадцяти років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати.

До психоневрологічного відділення для чоловіків, розрахованого на 240 пацієнтів, приймаються психічно хворі особи, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші вісімнадцяти років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати.

На території інтернату розташовані три котельні на рідкому паливі, один автоматичний газовий котел для опалення адмінбудівлі.

В інтернаті збудовано газопровід, капітально відремонтовано три корпуси Кіровської сімейної амбулаторії, на базі яких створені житлові корпуси геріатричного відділення, відремонтовані усі житлові корпуси дитячого, молодіжного та психоневрологічного відділень, медпункт психоневрологічного відділення, їдальні з харчоблоком, адмінбудівля, тепломережа геріатричного та дитячого з молодіжним відділень.

У 2015 році проведено ремонт двоповерхового корпусу психоневрологічного відділення, огорожі між інтернатом та підсобним господарством.

Основними проблемами Таврійського будинку інвалідів сьогодні є забезпечення лікарями у відповідності до нормативів, опалення рідким паливом при наявності газопроводу та проектів реконструкції котелень, зношеність очисних споруд і відсутність централізованого водопостачання питної води.

Дата публікації: 
13.11.2017