Національний заповідник «Хортиця» очікує масштабна розбудова (ВІДЕО)

Напередодні нового туристичного сезону Національний заповідник «Хортиця» актуалізує проблемні питання інфраструктури. За даними генерального директора Національного заповідника Максима Остапенка, тільки на «Козацькому колі» в години пікових навантажень перебувають до 20 тисяч людей. При цьому ця територія не розрахована на таку кількість відвідувачів. 

- Північна частина острова потребує серйозного оновлення  для комфортного відпочинку і для проведення масових заходів. Ми вже маємо план реконструкції паркової зони в районі «Козацького кола». Зокрема, розроблений проект розвитку музейної інфраструктури, що включає в себе  розширення парковки, освітлення, встановлення лавочок, туалетів, урн, облаштування велодоріжок та інших зручностей, які є обов’язковим елементом туристичної інфраструктури в кращих парках Європи, - зазначив Максим Остапенко.

При цьому він запевнив, що автентичність місцини буде повністю збережена. Її тільки вичистять від порослі, облаштують пішохідні доріжки, як їх вже протоптали люди, встановлять 7 тематичних скульптур, якими готове поділитись місто Запоріжжя.

 - Треба повернутись до відродження Хортиці як потужної національної пам’ятки. Вивести її на новий рівень. Для цього потрібна системна робота всіх гілок влади. На жаль, більшість ділянок заповідної території, в тому числі і територія комплексу «Запорізька Січ», не мають дозволів – через відсутність містобудівних умов, які надає Держгеокадастр, не можна навіть розробляти проектну документацію, - сказав Максим Остапенко.

На думку Максима Остапенка, є неприйнятним, коли державний орган не видає Національному заповіднику у відповідності до Закону оформити ті земельні ділянки, які виділені заповіднику вже багато років тому.

Таку ситуацію вважає неприпустимою перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков. Під час виїзної робочої наради на острів Хортиця він зазначив, що Запорізька обласна рада готова виділяти кошти на підвищення туристичного статусу острова Хортиця, але чиновники Держгеокадастру всіляко гальмують виділення дозвільної документації, необхідної для проведення робіт. Тож, він закликав колег-депутатів, а також депутатів Верховної Ради підключитись до усунення такої ситуації.

- Консолідація зусиль і, головне, фінансування, допоможуть розвинути заповідник. Хортиця – національна святиня. Для того, щоб розуміти, як розвиватиметься Хортиця в майбутньому, необхідна Стратегія розвитку на 40-50 років, яку б виконали фахівці світового рівня. Це допоможе правильно будувати туристичні об’єкти і залучати інвесторів. Тому сьогодні вкрай необхідна комунікація і ефективна взаємодія всіх гілок влади, - зазначив Єгор Семенков. Він також додав, що сьогодні вже є інвестор, який готовий вкладати кошти в розвиток Національного заповідника «Хортиця».     

За словами Єгора Семенкова, зараз розробляється потужний стратегічний план із залучення інвесторів, що допоможе зробити ривок і значно поліпшити статус заповідника.

- Національний заповідник «Хортиця» може працювати на імідж Запорізької області і навіть стати прибутковим об’єктом, який наповнюватиме бюджети всіх рівнів. Запорізька область зацікавлена в розвитку заповідника, - зазначив він.

Під час виїзної робочої наради перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков і генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко обговорили також можливість презентації музейних експонатів на час проведення реконструкції музею на інших виставкових майданчиках регіону. Зокрема, за словами Максима Остапенка, справжнім магнітом для туристів могли б стати кораблі XVI – XVII століть, які співробітники Хортицького заповідника знайшли на дні Дніпра.

Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко подякував депутатам Запорізької обласної ради за допомогу заповіднику. Зокрема, за виділення цільових коштів – на вирішення екологічних питань, проведення протипожежних заходів і підтримку  проектів з інфраструктури.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
15.04.2019