Майже 4 млн. гривень отримали ОСББ області з обласного бюджету на енергозберігаючі проекти, ремонт покрівель і електричних систем

В рамках виконання Програми сприяння створенню ефективного власника житлового фонду Запорізької області протягом 2018 року реалізовано десятки проектів. Звіт про стан виконання даної програми зареєстровано проектом рішення, який розглядатиметься на сесії обласної ради.

Згідно звіту, з  обласного бюджету було виділено 3,937 млн. грн., у тому числі на мікрогранти:

  • мікрогранти на проведення заходів з енергозбереження будинків ОСББ, розташованих на депресивних територіях області – 1,400 млн. грн.;
  • мікрогранти на реконструкцію, капітальний ремонт покрівель будинків ОСББ, розташованих на депресивних територіях області – 1,200 млн. грн;

- мікрогранти на реконструкцію, капітальний ремонт існуючих електричних систем і обладнання будинків ОСББ, розташованих на депресивних територіях області – 0,884 млн. грн.

Мікрогранти на проведення заходів з енергозбереження будинків ОСББ, розташованих на депресивних територіях області, виділялися згідно до критеріїв: розмір відсотка співфінансування ОСББ на проведення заходів з енергозбереження будинку ОСББ, рівень сплати внесків і платежів співвласників на утримання, експлуатацію та ремонт спільного майна за останній календарний рік (відсоток), розмір фактичного фінансування співвласниками заходів з енергозбереження в розрахунку на 1 м. кв. загальної площі будинку ОСББ, протягом п’яти останніх років. На участь у конкурсі було подано 20 проектних пропозицій на отримання мікрогранта. За результатами конкурсу, були визначені переможцями 10 ОСББ. Обсяг  співфінансування ОСББ склав 212,704 тис. грн.

Мікрогранти на реконструкцію, капітальний ремонт покрівель будинків ОСББ, розташованих на депресивних територіях області, мали максимальний розмір на одного переможця у сумі 200 тис.грн. На участь у конкурсі було подано 6 проектних пропозиції на отримання мікрогранта. За результатами конкурсу були визначені переможцями об’єднання співвласників 6 житлових будинків. Обсяг співфінансування ОСББ склав 202,32 тис. грн.

На участь у конкурсі мікрогрантів на реконструкцію, капітальний ремонт існуючих електричних систем і обладнання будинків ОСББ, розташованих на депресивних територіях області, було подано 11 проектних пропозиції на отримання мікрогранта. За результатами конкурсу були визначені переможцями об’єднання співвласників 9 житлових будинків. Обсяг співфінансування ОСББ склав 164,825 тис. грн.         

Також, за рахунок коштів Програми проведена реконструкція існуючої системи газопостачання із переведенням на індивідуальне опалення квартир №№ 3, 4, 5, 6, 10, 11, 12, 14, 15, 16 житлового будинку по вул. Зелена,35 м. Запоріжжя (ОСББ «Луг») – 452,940 тис. грн.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
21.02.2019