Керівники обласної ради та комунальних підприємств області намітили стратегію подальшого розвитку

16 червня відбулася нарада керівництва Запорізької обласної ради та комунальних підприємств області, на якій обговорювали стратегічний розвиток об’єктів спільної власності територіальних громад на 2018-2020 роки.

Як зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, підготовка до прийняття бюджету на майбутній рік має опиратися на стратегію розвитку Запорізької області і кожного окремого підприємства обласного підпорядкування. Адже маючи розуміння довгострокових цілей, легше планувати розходи обласного бюджету і визначати фінансові пріоритети на 2018 рік, а вже у серпні-вересні розпочнеться гаряча пора «бюджетного процесу».

- В основі кожної такої стратегії мають лежати декілька принципів: це – розвиток (яким ви бачите своє підприємство за два-три-п’ять років?) ы, звісно ж, - інтереси жителів Запорізької області, - підкреслив голова обласної ради.

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков зауважив на важливості раціонального розподілу бюджетних коштів, що також має віднайти своє місце в стратегічних планах комунальних установ. В першу чергу, це стосується витрат на енергоресурси.

- Приміром, цього року ми запровадили  сучасну систему  енергоаудиту, яка тільки з початку року дозволила зекономити мільйони бюджетних гривень. Це додаткові кошти, які мають бути використані на розвиток підприємств, тож подібні напрямки також слід враховувати у стратегічному баченні, - підкреслив Єгор Семенков. 

Свою точку зору висловили і керівники комунальних установ і підприємств. Головний лікар обласного медичного центру репродукції людини Наталія Авраменко зауважила, що в період реформування медичної галузі розробляти стратегію важко. За її словами, на сьогодні не прийнятий законопроект щодо медичної реформи, отже працівники медичної галузі переймаються можливою зміною законодавчої бази, яка може знівелювати розроблену заздалегідь стратегію.

Втім, підсумовуючи результати наради, керівництво обласної ради та комунальних закладів дійшли спільного висновку, що стратегія, безумовно, важлива, і розробляти її треба в спільному обговоренні.

- Маємо  бути партнерами у цьому питанні і налагоджувати ефективний діалог, але стратегічний розвиток повинен стати основою подальшої роботи, - підсумував голова депутатського корпусу.      

Дата публікації: 
16.06.2017