Григорій Самардак: Бюджетні кошти, зекономлені з допомогою ProZorro, мають працювати на розвиток підприємств

Свою оцінку результатам використання системи електронних закупівель бюджетними установами області, голова Запорізької обласної ради надав під час робочої наради з керівниками комунальних закладів.

Згідно інформації управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату Запорізької  обласної ради, за підсумками застосування електронної системи закупівель бюджетна економія у 2016 році становила 14,7 млн.грн., або 17,3% від запланованих сум. Тільки за чотири місяці поточного року (з січня по квітень) економія склала 9,2 млн. грн., або 13% від запланованих сум.

Приміром, Запорізький обласний протитуберкульозний диспансер, який за власною ініціативою першим став застосовувати систему ProZorro ще до прийняття офіційного старту системи, зекономив за цей час близько 1,2 млн. грн, або 30% від запланованих бюджетних коштів.

Обласна клінічна лікарня – 1,6 млн.грн., або 28,3%, обласна клінічна психіатрична лікарня – 1,6 млн.грн., або 28,3% запланованих бюджетом коштів. Ці підприємства входять до трійки лідерів за сумами зекономлених коштів.

За словами голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака, подібні висновки свідчать про ефективність прийнятого обласною радою рішення.

- Система ProZorro демонструє ефективність і дозволяє проводити закупки за бюджетні кошти відкрито, чесно, а до того ж – раціонально. Головне, що кожна зекономлена копійка – це додаткова можливість для розвитку підприємств і комунальних установ, які фінансуються за рахунок обласного бюджету.

Втім, не всі підприємства належним чином виконують рішення обласної ради, яке стосується прямих  угод на суми понад 30 тис. грн., деякі заклади нехтують звітами про застосування системи електронних торгів.

- Таких порушень, нажаль, чимало і ми не будемо закривати на них очі, а  будемо використовувати усі належні важелі впливу, аж до пропозиції на звільнення із займаної посади керівників-порушників, - зауважив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. 

Дата публікації: 
19.06.2017