Для студентів-медиків у Запоріжжі створюються комфортні умови для навчання й практики

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков ознайомився із матеріально-технічною базою Запорізького державного медичного університету під час зустрічі із ректором університету Юрієм Колесніком та колективом медичного вишу.

Сучасні, просторі аудиторії для лекційних та практичних занять, комп’ютерні класи, медичне устаткування, навчальне обладнання для відпрацювання навичок кваліфікованого фахівця – все це є в медичному університеті. Наразі у вищому навчальному закладі  понад 9000 студентів із 42 країн здобувають надсучасну освіту на найвищому рівні. Випускники працюють у різних країнах, на різних континентах світу. Та учасники зустрічі висловили свої думки щодо майбутнього випускників та практикуючих зараз медиків саме у Запорізькій області, адже проблема відтоку фахівців залишається гострою для всієї країни.

-Медичний університет має державний розподіл і близько 260 випускників працевлаштувалися саме за розподілом. А взагалі, щоб випускники залишалися працювати в області та країні, потрібні нормальні умови праці, достойні заробітні плати. Коли молода людина після навчання буде отримувати мінімальну заробітну плату, то вона не погодиться на це, особливо, якщо врахувати те, що наразі йде обговорення збільшення терміну підготовки медиків, - відзначив Юрій Колеснік.

Ректор медичного університету також додав, що сьогодні університетом створено всі умови, щоб випускники залишалися працювати у клініці медуніверситету та у самому навчальному закладі. Вони мають підвищену заробітну плату, мають можливість стажуватися закордоном та брати участь у наукових заходах безкоштовно, тому безпосередньо в цих закладах не стоїть так гостро питання нестачі кадрів.

-Оплата праці та інші умови праці – це повинна бути державна програма, державна система підтримки молодих фахівців. За всіма ознаками наш медичний університет – один із найкращих університетів не тільки в Запоріжжі, а й в Україні. Тут комфортні умови і для  праці,  і для навчання. Я вважаю, що наука має допомагати державному управлінню. Влада має дослухатися до науки та зважати на її думку при проведенні реформ, зокрема, й медичної. Університет готує головне – людський ресурс, а задача державного управління – зберегти будь-який ресурс у країні та вміло його використовувати на користь державі, - підсумував Єгор Семенков.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
04.09.2019